Naklejki na paznokcie – samoprzylepne czy wodne?

0
1913

Stylizowanie paznokci zagościło w trendach już na dobre. Z przyjemnością poddajemy się zabiegom różnego rodzaju, które mają na celu nie tylko odżywić nasze dłonie, ale również odpowiednio upiększyć. Jednym z szybkich i niedrogich sposobów są naklejki na paznokcie. Jeśli zbliża się ważna okazja, warto zdecydować się na ozdobę tego typu, ponieważ można łatwo uzyskać niesamowity efekt. Podpowiadamy dzisiaj, który rodzaj naklejek na paznokcie warto wybrać oraz jak ozdobić zgrabne dłonie.

Manicure z wykorzystaniem naklejek

Obecnie można znaleźć to ozdoby w różnorodnych odcieniach i wzorach. Właściwie na rynku dostępnych jest tak wiele ozdób, że z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Dla miłośniczek romantycznych stylizacji doskonale sprawdzą się wzory w kwiaty czy w serca. Dla tych z pań, które cenią sobie delikatne ozdoby, z pewnością przypadną do gustu takie rozwiązania, jak minimalistyczne wykończenie. Poza tym naklejki na paznokcie można bez problemu ze sobą łączyć i tworzyć zupełnie nowe, niepowtarzalne wzory. Zanim jednak weźmiemy się za ozdabianie w domowym zaciszu, warto dowiedzieć się, jak to zrobić, by uniknąć wpadki.

Rodzaje naklejek na paznokcie

Na rynku warto zwrócić uwagę na dwa rodzaje naklejek na paznokcie, np. https://mylaq.pl/naklejki-na-paznokcie/. Jedne z nich to naklejki wodne, czyli takie, które należy zamoczyć przed aplikacją. Kolejnym rodzajem są naklejki samoprzylepne, które kupuje się na specjalnej folii. Należy je jedynie zdjąć i przykleić na paznokieć.  Naklejki wodne i samoprzylepne wyglądają niemal identycznie i łatwo popełnić błąd przy zakupie. Rodzaj ozdoby najczęściej można znaleźć na opakowaniu, gdzie dokładnie opisany jest sposób aplikacji produktu. Występują na mniejszych lub większych arkuszach – wszystko zależy jedynie od rozmiaru wzorków.

Jak aplikować naklejki wodne?

Przyklejanie wodnych naklejek na paznokcie jest nieco trudniejsze. Najpierw należy dokładnie oczyścić paznokcie, spiłować je na wybrany kształt oraz pozbyć się skórek. Na początku malujemy paznokcie na wybrany kolor lakierem. Jeśli decydujemy się na hybrydowy, pamiętajmy o utrwaleniu warstwy za pomocą lampy. Następnie wycinamy konkretny wzorek i zanurzamy go na 15 sekund w miseczce z letnią wodą. Dla ułatwienia lepiej jest wykonać to pęsetą. Po zamoczeniu zdejmujemy z naklejki folię ochronną. Suchy paznokieć zwilżamy delikatnie wodą i przyklejamy na niego mokrą naklejkę. Następnie zostawiamy paznokcie do wyschnięcia. Jeśli zastosowaliśmy lakier hybrydowy, utrwalamy warstwę specjalną lampą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here