Jak oddać włosy na perukę

Dzięki projektowi „Daj Włos!”, w którym swoje siły połączyły Fundacja Rak and Roll i marka Rokoko, niektóre pacjentki walczące z nowotworem mogą otrzymać piękne peruki z naturalnych włosów.

Amazonki walczą o życie

Pomimo ogromnego postępu medycyny w ostatnich dekadach, wciąż nie udało nam się znaleźć lekarstwa na raka. Jedną z najczęściej stosowanych form walki z nowotworem jest chemioterapia, która w wielu przypadkach skutkuje wypadaniem włosów. Ten efekt uboczny ratowania zdrowia i życia dla wielu chorych, szczególnie kobiet, może okazać się trudny do zniesienia. Utrata atrybutu kobiecości w postaci pięknej fryzury może działać deprymująco i zniechęcać do dalszego stawiania czoła zagrożeniu. Na szczęście pacjentki w procesie leczenia onkologicznego mogą korzystać z peruk, które będą imitować ich oryginalne fryzury. Nie wszystkie osoby mogą sobie pozwolić na zakup peruki z włosów naturalnych. Z pomocą niektórym z nich spieszy Fundacja Rak and Roll, która we współpracy z Rokoko, umożliwia otrzymanie peruki z włosów naturalnych.

Podaruj piękno i godność

Aby tego typu peruki mogły powstać, potrzebne są osoby, które dobrowolnie oddadzą swoje włosy na cel charytatywny. Na szczęście takich ludzi jest coraz więcej! Wszyscy chętni, spełniający określone kryteria, mogą podarować swoje ścięte pasma Fundacji. Włosy można obciąć osobiście lub w jednym z rekomendowanych salonów fryzjerskich, którego pracownicy mają doświadczenie w tego typu strzyżeniach. Jakie włosy kwalifikują się do oddania? Przede wszystkim takie, które są dłuższe niż 25 cm. Ze ściętych włosów o takiej długości perukarz jest w stanie zrobić perukę o długości ok. 15 cm. Drugi warunek dotyczy koloryzacji. Włosy na peruki nie powinny być uprzednio rozjaśniane ani farbowane henną, mogą być natomiast farbowane. Przed ścięciem włosy należy umyć, nie nakładając odżywki, a następnie osuszyć. Po „zabiegu” pukle należy odpowiednio oznaczyć, tak, by odróżnić końcówki od nasady, a następnie wysuszone warkocze zapakować w papier lub ręcznik kuchenny. W takiej formie mogą być przesłane do Fundacji wraz z oświadczeniem o przekazaniu włosów. Szczegółowa instrukcja procesu oddawania włosów znajduje się na stronie Fundacji Rak’n’Roll.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here