Włosi i ich czapki

Każdy człowiek posiada swój styl i ma swoje ulubione ubrania oraz gadżety. Mnóstwo ludzi na świecie lubi wyróżniać się na tle innych i wyglądać oryginalne. Gdy spojrzymy jednak na styl, jaki widnieje obecnie na ulicach, można śmiało rzec, że odmienności nie ma zbyt dużo. Dziewięć na dziesięć osób chodzi ubrane skromnie i nie wyróżnia się zupełnie. To z pewnością pokazuje, że zdecydowana część społeczeństwa polskiego nie ma tak zwanego parcia na to, by się wyróżniać i iść wraz z modą za pan brat pod pachę. Nie mnie oceniać, czy to dobrze czy źle, mimo wszystko cieszę się, gdy widzę zadbanych i ciekawie ubranych ludzi.

Dodaje to po prostu kolorytu, a w naszych smutnych realiach pogodowych, w których 7, lub 8 miesięcy w roku jest paskudnie za oknem, powinniśmy częściej szukać alternatywy. Oczywiście nie chcę zostać źle zrozumiany i nie przepadam za totalną alternatywą, bo gdy ktoś straszy, to nie uważam, że jest to jeszcze moda, a raczej karykatura. Fajnie jest jednak ubrać się schludnie dla oka i dawać dobry przykład innym. Paradoksalnie mogłoby się wydawać, że moda to działka bardziej kobieca, ale to panowie chodzą bardziej zróżnicowanie ubrani. Zauważam ten trend już od kilku lat.

Dziewczyna z centrum Krakowa, czy też Warszawy, kojarzy mi się z reguły z modnymi kozaczkami, czarnymi legginsami, które są bardzo wygodne, a na dodatek świetnie wyglądają na zgrabnej dziewczynie, oraz modną kurtką z wielkim puchowym kapturem. Mężczyźni natomiast mam wrażenie, że ubierają się w sposób bardziej ekstrawagancki i starają się co chwilę szukać nowego stylu, czy też siebie. Czasem wygląda to bardzo kontrowersyjnie i panowie, którzy przeszarżują z modą, są nie raz i nie dwa mocno na ulicy wyzywani, ale przyznać trzeba, że często wyglądają naprawdę dobrze.

Moda w Polsce stoi więc uważam na bardzo wysokim poziomie i patrząc z perspektywy moich kilku wojaży, nie mamy się zupełnie czego wstydzić. Wręcz przeciwnie, powinniśmy się bardzo cieszyć i być dumnymi z tego, jak wyglądamy i gdzie mieszkamy. Polacy mają bowiem często tendencje do tego, by wstydzić się wielu spraw i przybierać sobie do głowy wiele niepotrzebnych kwestii. Mamy typowo wschodnią mentalność i jesteśmy mam wrażenie trochę zastraszeni życiowo, ale wiemy czym to jest spowodowane. Cały blok Europy Wschodniej ma taką tendencję i czujemy się gorzej od zachodu. Zaciera się to jednak powoli i mam nadzieję, że kolejne pokolenia za kilkadziesiąt lat zatrą tę granicę mentalną całkiem.

Moda w innych krajach jest mam wrażenie traktowania jak coś świętego i takie wrażenie sprawiają między innymi Francuzi, czy też Włosi. Jakby nie patrzeć, ale Paryż i Mediolan to dwa bardzo ważne i znane miasta, na modowej mapie Europy. Odbywa się tam sporo festiwali i różnego rodzaju pokazów mody. Siedziby w tych dwóch miastach mają także wielkie korporacje związane z branżą modową i perfumeryjną. Włosi, o których trochę wiem i chciałem napisać, cechują się mocno specyficznym stylem. Gdy przebywam na mieście obojętnie w jakim kraju, to nie mam żadnego problemu z tym, by poznać osobę z tego pięknego państwa.

Typowego młodego Włocha cechują przede wszystkim modne czapki z daszkiem, które wprost kochają i przechadzając się ulicami Neapolu widziałem co trzecią osobę w takowej czapce. Jest to poniekąd ich styl i mi osobiście bardzo się podoba. Sam często zmieniam czapeczki z daszkiem i są nie tylko moim ulubionym gadżetem ze sfery ubioru, ale także bardzo potrzebnym. Modne czapeczki przydają mi się szczególnie w lecie, kiedy to bardzo często udajemy się nad wodę i kiedy mocno praży słońce. Takie nakrycie głowy jest wtedy mocno potrzebne, by nie narazić się przypadkiem na udar mózgu, lub inne niebezpieczne choroby związane z przegrzaniem organizmu.

Obok czapki konieczne są podczas upałów okularki z dobrym filtrem, które co ważne ochronią nasz wzrok, będący dla nas niezmiernie ważny. Gdy będziemy kupować w lecie lub przed wakacyjnym urlopem okulary, pamiętajmy, żeby koniecznie posiadały skuteczny filtr przeciwsłoneczny. Nie żałujmy kilku groszy więcej, które tak naprawdę i tak wydamy na piwo, bądź inne pamiątki. Oczy mamy tylko jedne i jeśli będziemy na nich oszczędzać, to nie wyjdzie nam to na pewno na dobre. Każdy Włoch oraz inne osoby z krajów, w których klimat jest upalny, posiadają kilka par takich gadżetów.

Reasumując więc moda męska i gadżety, takie jak czapki z daszkiem, okularki, modne spodnie, czy też inne ozdoby naszego ciała, są tak samo modne na całym świecie. W ostatnich kilku latach społeczeństwo tak mocno się wymieszało, że wszyscy ubierają się mniej więcej podobnie. Mamy przecież wszyscy szeroki dostęp do internetu i obserwujemy codziennie na portalach społecznościowych tych samych idoli z całego świata. Nie trudno jest więc znać się na tym, co jest obecnie na topie. A także wiedzieć jaka moda odeszła już do lamusa i w czym nie wyglądamy dobrze. Postępowa moda jest szczególnie popularna wśród młodych osób, które wyglądają bardzo zdrowo i chcą to na każdym kroku podkreślić i wyglądać jak z bajki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here