Poradnik prezentowy

Prezentowe inspiracje zawsze są w cenie. Któż z nas nie boryka się z odwiecznym problemem pt.: co tym razem kupić temu czy tamtemu. A przecież obdarowywanie powinno nam samym również sprawiać radość. Aby uczynić coroczny dylemat prezentowy nieco mniej stresującym, zamieszczamy kilka pomysłów i inspiracji na bożonarodzeniowe podarki.

Prezenty dla dzieci
Z dziećmi mamy chyba najmniej problemów, bo one najchętniej wysyłają listy do św. Mikołaja. A nawet, jeśli nie to w sklepach znajdziemy zatrzęsienie zabawek dla maluchów, które ucieszą dosłownie każdego. Kupując prezent warto też myśleć o rozwoju dziecka i jego edukacji. Książki rzecz jasna raczej będą stanowiły dodatek do większego podarku, ale warto rozważyć kupno bardziej pożytecznej zabawki. Takim pomysłem są wszelkiego rodzaju gry planszowe, układanki, puzzle, czy zestawy małego artysty. Dzieci uwielbiają takie rzeczy.

Prezent dla każdego
Jest taka rzecz, która może się sprawdzić dosłownie w każdym przypadku. Bez względu na to, komu kupujemy prezent, książka z fotografiami będzie wspaniałym pomysłem. Można ją podarować np. dziadkom. W tym konkretnym przypadku proponujemy jednak odejście od tradycyjnej formuły, czyli wręczanie seniorom kolejnych fotografii wnuków. Wierzcie nam, dziadkowie mają też inne zainteresowania. Świetnym rozwiązaniem będzie książka za zdjęciami, która upamiętni ich najmilsze chwile, uczci wieloletnie małżeństwo, pokaże dowody na wspaniałe osiągnięcia. Taki prezent możemy też podarować przyjaciółce, z którą łączy nas duża zażyłość.

W poszukiwaniu oryginalnych prezentów warto udać się również w mniej oczekiwane miejsca niż sklep. Jeśli wiemy, że nasza ukochana, bliska osoba ma jakieś specjalne marzenie do spełnienia, to właśnie jest najlepszy czas, aby coś z tym zrobić. Gdy małżonek marzy o nowych okularach, postawmy na modne oprawki od projektanta, lub zakupmy kartę podarunkową do dobrego optyka, aby sam mógł wybrać sobie ulubiony model. Zresztą karty podarunkowe to bardzo modna i sensowna forma prezentu.

Prezenty na dosłownie ostatnią chwilę
Kiedy naprawdę nie dysponujemy już praktycznie żadnym czasem można udać się na zakupy do najbliższego marketu czy dyskontu. Tak, to nie żart. Tam również można kupić coś sensownego. I nie mamy tu na myśli, jakiś zbędnych, nikomu nieprzydatnych sprzętów, ani pudełka zwykłych czekoladek. W marketach popularnych sieciowych przedsiębiorstw wybór jest naprawdę zacny. Można tam nabyć zabawki, sprzęty AGD, a nawet małe gadżety z branży technologicznej. Ale dziś nie o tym. Zakładamy, że mamy minimalną ilość czasu i jeszcze kilka osób do obdarowania. I oczywiście szukamy opcji ekonomicznych, ale i pomysłowych. Brzmi, jak plan lotu na księżyc, ale da się to zrobić. Rzecz jasna, że nie możemy tu liczyć na coś naprawdę odkrywczego, ale za to będzie to niezły trening dla naszych szarych komórek.

Słodycze wydają się najprostszym rozwiązaniem. I jest to prawda. Ale jeśli kupimy bliskim osobom po pudełku czeladek, choćby to były nawet najlepsze czekoladki na świecie, wypadniemy dość mizernie. Jak to ograć, aby nie popaść w niełaskę? Ruszmy głową i jeszcze raz przejdźmy się po sklepowych alejkach i dobrze zastanówmy nad tym, co lubią osoby, dla których właśnie kupujemy świąteczny podarek. Dla amatora kuchennych wypieków dodajmy do bombonierek jakiś fajny kuchenny gadżet. Może to być fartuszek, przyrządy do zdobienia, rękawice kuchenne, foremki do ciasteczek- możliwości jest wiele. A w każdym markecie z pewnością znajdziemy coś w tym stylu.
Jeśli kupujemy prezent dla wielbiciela gorących, rozgrzewających napojów, przeszukajmy dział z herbatami. Być może gdzieś niedaleko jest jakaś niewielka herbaciarnia, gdzie za niewielkie pieniądze nabędziemy oryginalny gatunek chińskiej, czy indyjskiej herbaty. Podobnie można zrobić z gorącą czekoladą. Poszukajmy jakiejś szlachetnej odmiany. Pyszne pralinki i kubek kakao to wymarzony prezent dla łasucha. Oczywiście tematyczny kupek to również gadżet bardzo adekwatny. Zawsze można go dorzucić do świątecznej paczki. Jest niedrogi, a zabawny.

Z kolei dla wielbiciela długich wieczorków z kubkiem herbaty, książką i aromatyczną świeczką, idealnie sprawdzi się zestaw złożony z ciepłych, wełnianych skarpetek i pachnącej świecy. Oczywiście książka też się przyda, ale to już droższy dodatek i taki, na który warto się zdecydować, jeśli znamy dokładnie upodobania literackie drugiej strony. Ale już sama duża, dekoracyjna świeca jest świetnym prezentem, bo tego typu rzeczy raczej nie kupujemy sobie sami, a mało kto nie lub pięknych zapachów unoszących się w sypialni.

Warto pamiętać, że słodycze same w sobie też mogą być fajnym prezentem. Chodzi jedynie o to, aby wyeksponować swój wkład w dany podarunek. Nikt nie każe nikomu samemu przyrządzać pralinek z ajerkoniakiem (chociaż oczywiście można, bo czemu nie?), ale można te czekoladki włożyć do pięknego słoja, udekorowanego gałązkami igliwia, brokatem, wstążką itp. Będzie to wyglądało nader świątecznie, a przy tym podkreślmy nasz udział w powstawaniu podarunku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here