Wakacyjne wspomnienia

Lato ustąpiło już na dobre zimie i na dworze nastały chłodniejsze temperatury. Jednakże w naszych sercach płomień rozpalają wciąż wspomnienia wakacji, podczas których to wielu z nas gdzieś się wybrało, by odpocząć od pracy, miejskiego zgiełku i zapomnieć na chwilę o problemach. Wielu osób nie stać było jak co roku na wakacyjne i zagraniczne wyjazdy, ale mieszkamy w pięknym kraju, który ma do zaoferowania naprawdę dużo. Praktycznie w każdym województwie jest jakieś jeziorko, bądź staw czy też rzeczka. Można się w niej schłodzić pod warunkiem, że jest czysta i zaznać trochę ulgi w ogromnym upale, jaki nawiedza nas zawsze latem.

Oprócz odrobiny chęci nie potrzebujemy wtedy tak naprawdę nic. Wystarczy skusić kilku znajomych perspektywą fajnego wypadu i świetny dzień jest gwarantowany. Na przeszkodzie mogą jedynie stanąć nasze kompleksy, które tak naprawdę ma prawie każdy z nas. Jeśli mamy trochę za dużo kilogramów, to będziemy potrzebować pozytywnego nastawienia i nieprzejmowania się tym, co powiedzą o nas inni. Modne stroje kąpielowe, jakie można kupić w sklepach od kilku lat, mogą troszkę wzmocnić naszą pewność siebie i pozwolić poczuć nam się bardzo komfortowo. Sklepy coraz częściej oferują bowiem ubrania dla osób w rozmiarze xxl i starają się, by te nie poczuły się pominięte.

Osoby, które nie mają ciała modelki, mogą więc udać się na zakupy i postarać się wyszukać coś dla siebie. Sklepy dla bardziej pulchnych ludzi znajdują się praktycznie w każdym większym centrum handlowym i bez problemu powinniście je odszukać. Jeśli jednak jesteś osobą z talią osy, która przez kilka lat starała się doprowadzić swój wygląd do perfekcji, to po wejściu do sklepu z artykułami dla ludzi wybierających się nad morze, szeroko się uśmiechniesz. Tego typu ubrania są tak naprawdę dla Ciebie i większość rozmiarów jest dostosowana do ludzi będących fit. Zadowolone są z reguły szczupłe i młode dziewczęta, które najczęściej wyglądają szczególnie latem oszałamiająco.

Będąc w tym roku nad polskim morzem udało mi się zaobserwować, że mnóstwo osób ubiera coraz bardziej wyzywający strój. Gdy bywałem nad wodą w naszym kraju wiele lat temu, kobiety wstydziły się jeszcze aż w takim stopniu pokazywać swoje ciało. Teraz coraz częściej można spotkać młode i piękne dziewczyny, które chodzą po prostu toples. Mają biusty na wierzchu i opalają je sobie publicznie. Jeszcze kilka lat temu szokowałoby to niektórych ludzi, ale czasy się zmieniają i staramy się wszyscy iść za postępem, jakim jest z pewnością to, że nie wstydzimy się aż tak bardzo nagości. Kobiety świadomie swojego pięknego ciała i tego, że nie mają się czego wstydzić, są coraz bardziej ośmielone.

Zwracają z pewnością uwagę na to, że inne dziewczyny obok dają im na to przyzwolenie i same nie krępują się tak, jak jeszcze do niedawna. Jest to więc tak zwana karuzela, która sama się napędza. Myślimy sobie tokiem rozumowania, który prowadzi nas do tego, że skoro osoba w parawanie na plaży obok mogła, to my też możemy ubrać się bardziej skąpo i opalić większy kawałek naszego ciała. Inaczej sytuacja wygląda oczywiście z panami, którzy od zawsze mieli tylko jeden kawałek ciała do zakrycia i to raczej nie powinno się zmienić przez kilka najbliższych lat. Stanie się tak dopiero wtedy, kiedy w zupełności zaakceptujemy nagość i nie będzie ona tematem żadnego tabu.

W końcu u narodzenia ziemi i życia wszyscy chodzili tak, jak pan Bóg nas stworzył. Obecnie jednak nie jesteśmy jeszcze z pewnością na to gotowi i ja sam nie wyobrażam sobie takiej sytuacji. Raczej bardzo bym się peszył, gdyż mimo wszystko zostaliśmy wychowani w innym kulcie, iż było to w czasach pierwotnych, gdzie wstyd objawiał się troszkę w inny sposób. Pozostaniemy więc jeszcze odziani przez dziesiątki lat i na plaży nie zapanuje na pewno nic, co mogłoby być zakwalifikowane, jako nienormalne zachowania. Powróćmy jeszcze trochę do tematu strojów kąpielowych, od których lekko odeszliśmy. Moja kobieta bardzo preferuje ich czerwony kolor. Kojarzy nam się on z miłością i płomiennym związkiem.

Każdy ma z pewnością swój ulubiony kolor i wybierając się na wycieczkę w ciepłe kraje, wybieramy go zapewne zgodnie ze swoim uznaniem. Osobiście na pewno nie poleciłbym żadnej dziewczynie stroju kąpielowego w kolorze czarnym, gdyż byłoby to swojego rodzaju samobójstwo i mały sabotaż na samym sobie. Nie od dziś wiadomo, że czarny kolor przyciąga bardzo słońce. Kiedyś wraz z partnerką zapłaciliśmy za to srogą cenę, gdyż kupiliśmy stroje właśnie w tym kolorze. Na dodatek po doleceniu do Iranu wynajęliśmy czarny samochód, których tam praktycznie nie było. Dopiero później przekonaliśmy się, że to z powodu panującego tam przez wiele miesięcy upału. Ludzie w tamtym rejonie świata wolą kupować auta w białym kolorze, tak by pojazd nie nagrzewał się zbyt mocno. No ale jak to się mówi, musisz się sparzyć, żeby się nauczyć i tutaj to powiedzenie idealnie pasowało do całej sytuacji. Tak więc ważne, żeby strój kąpielowy był w jasnym odcieniu, by nie przyciągać tak promieni słonecznych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here