Modny styl

Współczesne wybiegi mody, pięknie ozdobione witryny odzieżowych sklepów sprawiają, że klienci kochają zakupy. Modne najczęściej jest to co dostępne jest w tak zwanych sklepach sieciowych, dostępnych cenowo dla większości z nas. Co więc oznacza modny styl?
Moda to, co kocha większość z kobiet. Za pomocą ubioru, fryzury czy galanteryjnych dodatków, nie tylko jesteśmy w stanie dobrze się prezentować, ale także wyrazić siebie.

Obecnie nie ma utartych zasad dotyczących mody, najważniejsze jest to, aby czuć się w danym ubiorze czy fryzurze, dobrze. Moda co raz powraca i to co było modne dziesięć, czy nawet dwadzieścia lat temu ponownie powraca na topowe listy. Współcześnie cofa się do jak najbardziej naturalnego stylu. Wycofuje się do niedawna jeszcze tak bardzo mocne makijaże, długie, sztuczne paznokcie i fryzury z ostrymi cięciami, stawiając na kobiecą delikatność.
Modnie to zdecydowanie świeżo i czysto. Nic nie sprawdzi się lepiej niż wyprasowana, pachnąca koszula lub t – shirt.

Co zrobić jeżeli nie mamy pomysłu na ubiór?
Inspiracji możemy szukać absolutnie wszędzie, w : gazetach, Internecie oraz telewizji. Coraz więcej kobiet zarabia poprzez prowadzenie blogów, czy stron internetowych poświęconych modzie.
W wirtualnej przestrzeni możesz znaleźć ogromną masę stron, gdzie kobiety oraz mężczyźni przedstawiają nietuzinkowe stylizacje na każdy dzień. Aby zrozumieć i poznać tajniki stosowane w modnych makijażach ,również nie musisz wychodzić z domu. Wystarczy, że włączysz tak bardzo popularny dziś portal, jakim jest youtube.

Skąd większość ludzi czerpie inspiracje?
Przede wszystkim ze wspomnianych przeze mnie wcześniej sklepów typu sieciowego. Ale nie tylko. Rozważmy tą myśl na przykładzie kobiet, które we własnym gronie rozmawiają i wymieniają się spostrzeżeniami na temat mody. Zdarza się również tak, iż razem chodzą na zakupy, wzajemnie sobie doradzając. Gdy jedna z naszych koleżanek pochwaliła się modnym i pięknym płaszczem, czy nie jedziemy do sklepu, aby szybko złapać, może to właśnie ostatnią sztukę z tego modelu?

Pomyślmy przez chwilę, kto narzuca górujące obecnie standardy dotyczące mody?
To przede wszystkim projektanci, którzy na swoim biznesie zarabiają niemałe pieniądze. Tak naprawdę kupując w przeciętnej jakości sklepach, wcale nie ubieramy się w to co jest modne. Ale czy to ważne?
Moda to przede wszystkim coś, czego podstawą jest czucie się dobrze we własnym ciele. Modna kobieta oraz modny mężczyzna to Ci, którzy ubierają się z klasą i dbają o siebie. Modni ludzie to Ci, którzy zabiegają o zdrowy styl życia, wiedzą co na co dzień spożywają oraz Ci, co robią wszystko by jak najdłużej pozostać w dobrej kondycji fizycznej oraz psychicznej.

Pamiętajmy o tym, że moda sama w sobie zmienia się z sezonu na sezon, a to właśnie my jesteśmy jej prawdziwymi kreatorami. Może nie zdajemy sobie z tego sprawy, ale w krajach zachodnich to co u nas jest modne, tam było już kilka, jak nie kilkanaście lat temu. Jesteśmy tylko i wyłącznie pewnego rodzaju odtwórcami ich mody.
Pragnąc ciągle podążać za modą musielibyśmy codziennie śledzić prasę, jeździć na pokazy i obracać się w świecie ludzi, którzy zajmują się tym na co dzień.

Każdy z nas ma swoją modę
Każdy człowiek jest inny. To zdanie w sposób kluczowy nadaje ton tematowi związanemu z modą, ponieważ nie ma na świecie dwóch ludzi, którym podobałby się te same rzeczy oraz przedmioty. Można na to spojrzeć z perspektywy mieszkalnej, w której też co raz to inne odcienie pomieszczeń, tapet, układu mebli stają na piedestale modnych ustaleń. Jednak czy po ogłoszeniu tego, co w danym sezonie jest modne, od razu jedziemy to kupić? Wyrzucamy meble modne rok temu, aby kupić te, które są popularne i pożądane w obecnym sezonie? Nie.
Podsumowując, postarajmy się zawsze kierować racjonalnością. Czym jest na prawdę moda?
Definicji jest wiele, jednak najprościej mówiąc, jest to przyjęty zwyczaj, dotyczący przede wszystkim rodzaju ubioru, ale nie tylko. Nie zapominajmy jednak o tym, że obecnie to co inne, ma największą wartość. Postarajmy się więc, wyrazić przez swój ubiór siebie. Możemy dowolnie łączyć ze sobą kolory oraz wzory. Popularne do dzisiaj sklepy z odzieżą używaną, to miejsce, w którym możemy znaleźć coś niezwykłego i niepowtarzalnego. Zdobywając niewielkie umiejętności dotyczące krawiectwa będziemy w stanie dokonać niewielkiej korekty lub zmiany, aby stworzyć coś, co będzie nie do podrobienia.
Można również w przypadku tematu mody wspomnieć o niektórych subkulturach na przykład panków, czy też hipisów. Wspomniane przed chwilą grupy społeczne, oprócz specyficznych cech ogólnych, różniących je od reszty społeczeństwa, są również w posiadaniu charakterystycznego dla ich jedności stylu ubioru.
Moda, to coś co ustala każdy z nas indywidualnie. Choć najczęściej kojarzy nam się z ubiorem, dotyczy również wielu innych aspektów naszej rzeczywistości na przykład: muzyki, kuchni, aranżacji wnętrz, stylu życia, motoryzacji, elektroniki, wykonywanych zawodów, sposobów komunikacji i wielu innych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here