kołdry
fot. pexels.com

Typ kołdry i jej wypełnienia ma ogromne znaczenie dla jakości snu i naszego bezpieczeństwa. Nie tylko o osób z alergiami czy małych dzieci, ale u każdego z nas. Poznaj różne rodzaje wypełnień i zdecyduj się na to, które będzie dla ciebie najbardziej bezpieczne!

Zobacz też: http://www.gautama.pl/koldry-dla-dzieci-z-czego-moga-byc-wykonane/

Wypełnienie pierzem

Pierze, to jedno z najbardziej znanych naturalnych wypełnień. Kołdra z pierza jest o tyle cenna, że wypełnienie to jest w 100% naturalne. To, co jest charakterystyczne dla pierzowego wypełnienia jest sprężystość, lekkość oraz miękkość. Istotne jest to, że pierze posiada zdolność do pochłaniania i odprowadzania wilgoci z ludzkiego ciała. Wysoka jakość kołdry wypełnionej pierzem, gwarantuje, że kołdra sprawdzi się naprawdę na lata.

Wypełnienie puchem

Puch cechuje się niesamowitą właściwością izolacyjną, a dzięki temu kołdry z puchu określane są jako te najwyższej jakości. Charakterystyczne dla kołder puchowych jest to, że  są one niezwykle lekkie, a mimo to bardzo dobrze grzeją. Wiele osób decyduje się na to wypełnienie, ponieważ kołdry puchowe w zimie zapewniają ciepło, a latem nie pozwalają na przegrzanie. Kołdry puchowe, dzięki takiej uniwersalności są nieco droższe, natomiast warto w nie zainwestować jeśli nie mamy w mieszkaniu miejsca na przechowywanie kołdry letniej i zimowej, więc w praktyce inwestycja wyjdzie praktycznie na to samo.

Wypełnienie półpuchem

Półpuch to mieszanka puchu około 25% oraz pierza około 75%. Pierze w takich kołdrach zazwyczaj pochodzi z gęsi. Kołdry z tym wypełnieniem posiadają część właściwości kołder puchowych i wypełnionych pierzem. Są lekkie, puszyste, a przy tym sprawdzają się na cały rok bez względu na porę roku. Mieszanka składników sprawia, że są nieco tańsze od kołder puchowych i wypełnionych pierzem.

Kołdry z owczej wełny

Owcza wełna w kołdrach jest wełną praną pochodzącą z krajowych merynosów, owiec szetlandzkich lub łowickich. Wiele osób mówi, że najlepszym rodzajem wełny jest ta z owiec merynosów australijskich oraz argentyńskich, co wynika z tego, że ich hodowla jest jest jak najbardziej naturalna. Kołdry wypełnione owczą wełną zapewniają doskonałą wentylację, dotlenienie organizmu i sprawdzają się w ciągu całego roku. Latem nie powodują przegrzania, a zimą grzeją. Mimo tak wielu dobroczynnych właściwości i wysokiej jakości, kołdry z wypełnieniem wełny owczej mogą nie sprawdzić się u alergików.

Przeczytaj też: http://www.unumodels.pl/moj-pierwszy-zegarek-jaki-wybrac/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here