rolety

Urządzając dom dużą uwage poświecamy oknu. Nie tylko to jest ważne jaki mamy za nim widok. Dekoracje okienne przykuwają wzrok, decydują o ilości światła. Tradycjonaliści wybiorą firany i zasłony. Osoby lubiące nowsze trendy chętnie sięgną po rolety i żaluzje

Rolety zewnętrzne

Na rynku dużym zainteresowaniem cieszą się rolety przymocowane na zewnątrz okna. Warto przyglądnąć się ich zaletom. Oczywiście najważniejszą rolą osłony jest możliwość zaciemnienia okna, ochrona przed nadmiernym nasłonecznieniem pomieszczenia i zapewnienie prywatności. Rolety zewnętrzne do domu sprawdzą się przy dużych oknach tarasowych, kiedy doskwiera upał i chcemy chronić się przed nim w zaciszu własnego salonu czytając ulubiona książkę lub czasopismo. Wybór wzorów i kolorów jest bogaty. Warto zwrócić uwagę również na inne zalety. Wybór rolet zewnętrznych powinien zainteresować tych, którym przeszkadza uliczny hałas. Jeśli mamy wątpliwą przyjemność słuchania klaksonów samochodów lub mieszkamy w pobliżu ulicznego ronda, rolety skutecznie pomogą nam poczuć się bardziej komfortowo. Właściwości termoizolacyjne rolet zewnętrznych to może ich najważniejsza zaleta. Docenimy je szczególnie jesienią i zimą, kiedy wydatki na ogrzewanie i prąd spędzają nam sen z powiek. Warto wiedzieć, że przestrzeń między oknem a spuszczona żaluzją tworzy izolacja cieplna, która pozwala nam oszczędzić na wydatkach za ogrzewanie nawet o piętnaście procent. Przy wyborze rolet zwróćmy uwagę na system sterowania, który pozwoli nam wygodnie zautomatyzować pracę rolet.

Żaluzje fasadowe

Alternatywą dla rolet są żaluzje fasadowe. Przy tego typu urządzeniu warto zwrócić uwagę na wyposażenie żaluzji w czujniki wiatrowe i słoneczne. Żaluzje umożliwiają większe pole manewru związane z ilością światła i promieni słonecznych w pomieszczeniu. o wyborze osłon okiennych warto pomyśleć już na etapie budowy domu. Daje nam to gwarancję estetycznych wykończeń i spójnej całości z resztą budynku. Ciekawym i coraz popularniejszym rozwiązaniem jest podłączenie nowoczesnej automatyki do tak zwanego ” domu inteligentnego”. Rolety żaluzje Katowice – sprawdź ceny!

Firany i zasłony

Jeśli lubimy tradycyjne rozwiązania, wybierzemy dekorację okna, którą wybieramy od lat. Na rynku znajdziemy ogromny wybór firan i zasłon, który zaspakaja gusta wybrednych klientów. Firany białe, kremowe i kolorowe, gładkie lub z finezyjnym wzorem stanowią ważny akcent wystroju sypialni lub pokoju dziecka. Na stronach internetowych poświęconych aranżacji wnętrz znajdziemy mnóstwo ciekawych inspiracji. Zasłony w sypialni często dopasowujemy do nakryć pościeli. W dziecięcym pokoju jest zazwyczaj najbardziej kolorowo. Bardzo ciekawe są pomysły dekoracji okien inspirowane dziełami artystów. Internet daje nam pole do popisu.

Rolety, żaluzje lub firany nie zastąpią jednak dobrej atmosfery domu o która powinniśmy dbać na co dzień i od święta. W codziennej krzątaninie znajdźmy czas na wspólny posiłek, rozmowę z dziećmi, pogaduszki przy filiżance kawy lub herbaty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here