Najmodniejsze fryzury ostatnich sezonów.

Moda we fryzjerstwie – tak samo jak w każdej innej dziedzinie wciąż ewoluuje i zmienia się – dlatego nawet najlepsi mistrzowie fryzjerstwa muszą stale aktualizować swoją wiedzę oraz nadążać za trendami i zmianami w szybko zmieniającej się rzeczywistości. Z tego powodu dobry fryzjer uczy się cały czas- bez względu na to kiedy uzyskał swój dyplom potwierdzający kwalifikacje zawodowe. Fryzjer, który posiada prawdziwą pasję do wykonywanego przez siebie zawodu jest nie tylko zwykłym fryzjerem, ale przede wszystkim artystą. Bierze udział w coraz to nowszych kursach i szkoleniach po to, aby móc sprostać oczekiwaniom swoich klientów oraz wychodzić im na przeciw – oferując zawsze modne fryzury – na czasie – jednocześnie pasujące do indywidualnych cech i predyspozycji każdego klienta. Rozumie się przez to oczywiście kształt głowy oraz twarzy, wszelkiego rodzaju dysproporcje oraz asymetrię twarzy i głowy, mankamenty takie jak zbyt płaskie, bądź za bardzo wypukłe czoło, pokaźnych rozmiarów nos, albo odstające duże uszy. Te wyznaczniki należy wziąć pod uwagę dobierając właściwe techniki strzyżeń oraz stylizacji włosów. Natomiast jeżeli mamy na uwadze koloryzację to dobierając kolorystykę przyszłej fryzury skupić należy się na typie urody klientki lub klienta, odcieniu karnacji oraz stylu ubierania się i osobowości.
Od kilku lat modne fryzury pod kątem koloryzacji to ombre wraz wszelkimi jego odmianami – łagodniejszym przejściu tak zwanym sombre, czy też ostatnio bardzo modne ombre balejażowe. Technika koloryzacji włosów metodą ombre charakteryzuje się co najmniej dwoma odcieniami włosów – innym u nasady i zmieniającym się na całej długości włosów oraz zakończone odmienną barwą na końcach. O wiele częściej stosuje się ciemną górę oraz rozjaśniony dół aniżeli odwrotnie. Czasem także występuje dosyć awangardowa kolorystyka jeżeli idzie o ten typ koloryzacji – na przykład dosyć ciemna nasada włosów oraz czerwone, fioletowe czy nawet niebieskie lub zielone końce. Obecnie rozjaśniając końce naszych włosów stosujemy metodę balejażową tapirując pasma u nasady, a następnie nakładając nieregularnie produkt rozjaśniający na długości pasm i całość zawijając w folię fryzjerską. Folia wzmaga wytwarzanie naturalnego ciepła, dzięki czemu jest możliwe szybsze rozjaśnienie włosów. Bardzo często kiedy już wypłuczemy z włosów rozjaśniacz tonujemy jeszcze włosy, aby nadać im pożądany odcień na przykład w postaci truskawkowego lub szampańskiego blondu czy też lodowatej szarości.
Panie, które są fankami klasyki i zdecydowanymi przeciwniczkami metody koloryzacji włosów jaką jest ombre nie powinny się martwić o swoje włosy, ponieważ klasyka jest w modzie zawsze – czyli wszelkiego rodzaju chłodne oraz ciepłe jednolite barwy – zarówno blondy jak i brązy. Jedynie ostatnimi laty odchodzi się od farbowania włosów na klasyczną czerń – ze względu na to, że kolor ten zdecydowania dodaje lat oraz sprawia, że wszelkie niedoskonałości naszej cery stają się o wiele bardziej widoczne.
Biorąc pod uwagę modne fryzury ze względu na rodzaj strzyżenia to niezmiennie od wielu sezonów króluje fryzura bob. Kilka lat temu miała ona charakter głównie długiego przodu oraz dość wyciętych włosów tuż nad karkiem. Stopniowo jednak powoli zacierała się granica pomiędzy przodem, a mocno ściętym tyłem tej fryzury i obecnie jest to bardzo łagodna różnica lub równe włosy na całej ich długości – sięgające mniej więcej ramion. Taki bob klasyczny bardzo dobrze wygląda z lekko rozjaśnionymi końcami. Jeżeli chodzi o męskie strzyżenia to bardzo modne są obcięcia w wystylizowanym przedziałkiem z boku oraz dość wyraźną, dłuższą górą obowiązkowym elementem zaś całej stylizacji męskiej stały się brody.
We fryzjerstwie możemy wyróżnić jeszcze jeden podział – ze względu na stylizację włosów. Modne fryzury to oczywiście grube, szerokie rozciągnięte warkocze dobierane – zarówno warkocze holenderskie jak i francuskie, a także kłosy. Takie fryzury noszone są zarówno na co dzień – do pracy, szkoły lub na uczelnię jak i na wyjątkowe okazje w postaci randki lub przyjęcia studniówkowego czy też weselnego. W warkoczach bardzo często występują także panny młode na własnych ślubach – jest to fryzura jednocześnie elegancka, jak i skromna oraz dziewczęca. Oprócz warkoczy bardzo modne także stały się romantyczne – lekko falowane bądź też wykreowane z włosów kręconych upięcia. Zwykle utrzymane w niedbałym oraz romantycznym stylu – luźno spięte nad karkiem czy też na boku. Jeżeli zaś chodzi o upięcia do siłowni czy zajęcia fitness – to w tym zakresie królują tak zwane ,,messy hair” czyli luźne upięcia – bardzo wysoko wręcz na samym czubku głowy.
Poza warkoczami oraz upięciami włosy rozpuszczone nigdy nie wychodzą z mody – prezentują się one pięknie w zarówno idealnie prostej i gładkiej wersji jak również w postaci dużych, romantycznych fal wykonywanych najczęściej prostownicą. Często także Panie wybierają mniejsze loczki, które charakteryzują się coraz mocniejszym skrętem idąc w dół włosów – wykonane za pomocą lokówki stożkowej. Taka metoda kręcenia włosów pozwala na uzyskanie romantycznej i zadziornej burzy loczków.

PODZIEL SIĘ
Następny artykułModne sukienki

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here