Modne sukienki

Dla bardzo wielu kobiet, moda stanowi ważny dodatek do życia. Niektóre bezkrytycznie podchodzą do tego, co jest przekazywane w środkach masowego przekazu, czasopismach i portalach internetowych. Tam moda stanowi ważny atrybut.

Wiadomo jednak, że nie należy bezkrytycznie przyjmować wszystkiego, co jest przedstawiane, ale samodzielnie zastanawiać się nad tym, co jest dla nas właściwe. Ofiary mody widać czasami na ulicach. Mają na sobie wszystko, co wpisuje się w aktualne trendy, ale nie stanowi żadnej całości, która sprawiała by przyjemność najważniejszemu z naszych zmysłów czyli wzrokowi.
Swego czasu modne leginsy i chodzące w nich kobiety stanowiły bardzo wyraźny obraz braku dobrego smaku. Podobnie może być z każdą inną częścią garderoby.
Kobiety, które mają parę kilogramów do zrzucenia przenigdy nie powinny ubierać jasnych obcisłych sukienek. Nie znaczy to, że mają chodzić w zbyt luźnych owersizowych fasonach. Jak w każdej dziedzinie życia, konieczne jest i tutaj znalezienie złotego środka. Przede wszystkim najlepszym rozwiązaniem byłoby gdyby najpierw uporały się z problemem nie tylko estetycznym, ale też zdrowotnym, jakim jest nadwaga. Warto zacząć od zmiany podejścia do jedzenia, ale jeśli z jakichś powodów jest to niemożliwe lub nie udaje się mimo prób od dłuższego czasu, warto szukać odnalezienia przyczyny problemu głębiej. A póki co dobierać taki strój, aby dobrze się w nim czuć. Jeśli będzie zbyt obcisły to jest duże prawdopodobieństwo, że na materiale odznaczy się cellulit. Warto kupować więc coś dobrze skrojonego. Nawet najpiękniejsza sukienka nie przyozdobi kobiety, u której na pierwszy rzut oka widać nadwagę lub otyłość. Gdy jest to kilka kilogramów można i powinno się je zamaskować, odpowiednim krojem sukienki lub spódnicy. W przypadku spódnicy wiele kobiet wygląda dobrze w tych z wysokim stanem. W modelach rozkloszowanych dobrze wyglądają tylko szczupłe i bardzo szczupłe dziewczyny, konieczny jest do nich dopasowany, prosty krój bluzek i topów, które stanowią górę takiej stylizacji.

Od wielu lat są modne sukienki w kwiatowe wzory. Nie wszystkie Panie jednak dobrze się w nich czują. Dużo zależy od osobowości. Czasem nawet ciężko wytłumaczyć, dlaczego w danym ubraniu źle się czujemy. Proste wzory takie jak krata czy pasy, zazwyczaj są uniwersalne i pasują do wielu kobiet.
Obecnie mamy tak wielkie możliwości wybierania w różnych rodzajach tkanin, że nie przez przesady, może ten wybór przyprawić o zawrót głowy. Dobrze jest wiedzieć dlatego, co nam się naprawdę podoba.
Jeśli nasza garderoba potrzebuje odmiany i wiemy, że koniecznie musimy zaplanować zakupy odzieżowe, warto to wcześniej przemyśleć, żeby nie ulec pokusie kupowania tego, co później będzie smutno patrzeć na nas z szafy.

Niezależnie od tego jaki wykonujemy zawód, czy jak na co dzień sIę ubieramy, dobrze jest mieć w szafie jedną czarną uniwersalną sukienkę. Najlepiej, żeby jej krój był bardzo prosty. może ona wtedy stanowić bazę do wielu stylizacji bądź sama w sobie być głównym punktem ubioru.
Taka sukienka zawsze będzie modna. Jeśli dobierzemy do niej eleganckie buty i torebkę, będziemy wyróżniać się prostotą i szykiem. Gdy ubierzemy na nią kolorową marynarkę i duże kolczyki przełamiemy surowy look. Dobrze jest zastanowić się w jakim kroju najkorzystniej wyglądamy oraz w jakiej długości sukienki najlepiej się czujemy. Lepiej nie wybierać tych zbyt krótkich. Najczęściej budzą nieodpowiednie skojarzenia. Profesjonalistki z głębokim poczuciem własnej wartości, raczej unikają ściągania na siebie uwagi w ten sposób i wybierają ubrania, które zakrywają ciało. Oczywiście, nie należy wpadać w skrajności i pamiętać, że na urok osobisty składa się co najmniej kilka czynników i ubranie nie jest na pierwszym miejscu.
Bardzo ważny jest całokształt. Sukienka nie musi być najdroższa. Dobrze jednak zainwestować w wykonaną z takiego materiału, który się nie zniszczy w praniu oraz będzie z naturalnych włókien. Dobrym rozwiązaniem jest sukienka jedwabna, jednak jej sporą wadą będzie to, że będzie się mocno gniotła. Bawełniana to zawsze dobre rozwiązanie, jednak bawełna bawełnie nie równa i trzeba kierować się czujnością. Wiele Pań szuka swoich łupów ubraniowych na wyprzedażach. Warto kupować wtedy uniwersalną garderobę, bo moda na kwiaty, falbanki, dziury mija tak szybko jak się pojawia. Oczywiście jeśli jakaś niewiasta uwielbia falbany i żaboty może chodzić w nich na codzień. Chodzi o to, aby dobrze się czuła. Z takich upodobań wynikają nieraz bardzo interesujące stylizacje. Nie trzeba się ograniczać. W końcu ubranie dobrze oddaje to jacy jesteśmy. Można powiedzieć, że jest naszą wizytówką. Dodatkowo rzuca się ono bardzo w oczy. Ma tutaj zastosowanie powiedzenie „Jak Cię widzą, tak Cię piszą”
Trzeba pamiętać, że moda stanowi tylko dodatek, trzeba wcześniej dowiedzieć się co lubimy, w czym dobrze czujemy się, jaki styl ubioru najbardziej nas charakteryzuje. Młode kobiety nie zawsze mają tę wiedzę i eksperymentują, a to też jest potrzebne, żeby odnaleźć w końcu swój styl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here