Modnie uczesany chłopiec

Nawet chłopcy w dzisiejszych czasach chcą wyglądać modnie. Jeśli chodzi o uczesanie, zwiększyła się pomysłowość wśród fryzur dla chłopców. Nie jest to już tylko obcięcie na kilka milimetrów, byleby było wygodnie i bez powtórnej wizyty u fryzjera w szybkim czasie. Ma być modnie i stylowo, tak jak pokazuje się to w mediach lub tak, jak są uczesani koledzy.

Pierwsza wizyta u fryzjera

Mali chłopcy mogą nie przepadać za wizytami u fryzjera bądź w ogóle nie wiedzieć czym taka wizyta jest i może być ona na początku stresująca. Jednak jeśli włosy już szybko rosną, a młody człowiek już osiągnął pewien wiek, kiedy już można mu wytłumaczyć czemu służy zmiana fryzury, można wybrać się do fryzjera, aby przynajmniej podciąć już przydługie włosy.

Jak można uczesać małego chłopca?

Różne są pomysły na uczesanie chłopców. Są oni bardzo ruchliwi, mają dużo zajęć w ciągu dnia, dlatego warto tak dobierać fryzurę, aby nie przeszkadzały one w codziennych czynnościach. Nie mogą za bardzo nachodzić na oczy, bo będą na przykład przeszkadzać w trakcie pisania, czytania czy koncentrowania się na lekcji. Zamiast skupić się na ważniejszych rzeczach, dziecko może co chwilę poprawiać grzywkę czy nachodzące pasma włosów. Warto zatem pomyśleć, aby włosy były krótkie i obcięte po bokach. Bardzo często wybieranym uczesaniem jest pozostawienie kilku milimetrów włosów na środku, a wygolenie mocno – nawet do jednego milimetra boków i wykonanie wzorków. Często na taką fryzurę decydują się ojcowie z synami, aby wyglądać tak samo. Wzorki, inaczej nazwane tribalami mogą być wykonane również nad karkiem, nie tylko na boku. Mogą obejmować obie strony głowy bądź jedną, wariacje są różne.

Modne fryzury z dłuższych włosów

Jeśli jednak nie chcemy całkiem obcinać włosów dziecku, a chcemy z nich zrobić inny rodzaj uczesania, modne fryzury dla chłopców są zarezerwowane też dla większej ilości włosów. Jedną z fryzur na czasie jest fryzura w stylu surferskim. Są to rozmierzwione włosy, wycieniowane, nieco dłuższe, wystające na uszy, tak jakby były ułożone przez wiatr. Towarzyszyć tej fryzurze może też luźna, opadająca grzywka. Nadaje się szczególnie na co dzień, wtedy, kiedy dziecko ma dużo ruchliwych zajęć i włosy są i tak w ciągłym nieładzie. Nieco ugrzeczniona wersja fryzury to włosy mocno przylizane za pomocą żelu, z przedziałkiem na boku. Jest to fryzura na eleganckie okazje, na którą potrzeba poświęcić trochę czasu, aby wykonać ją dokładnie. Efekt jest najlepszy, kiedy nie wystaje ani jeden włosek.

Inną modną fryzurą, chętnie wybieraną przez chłopców jest kucyk na środku głowy i mocno wygolone boki. Jest to fryzura dość oryginalna i nie zawsze będzie akceptowana, np. w szkole. Jeśli jednak nic nie stoi na przeszkodzie, rodzice akceptują, a dziecko marzy o takim uczesaniu, czemu nie. Inny pomysł to pozostawienie dłuższych włosów z tyłu – zaledwie kilku pasm. Jednak pewną „wariacją” tej fryzury jest zostawienie dłuższego pasma i robienie z niego długiego warkocza i przycinanie dość mocno włosów po bokach. Wśród chłopców popularną fryzurą jest również dość bujna czupryna wraz z podniesioną, gęstą grzywką na bok. Modne fryzury dla chłopców często basują na takim uczesaniu, gdzie bazą jest grzywka. Może ona być ułożona na wiele sposobów – na bok, do tyłu oraz naturalnie opadać, tak jak włosy po myciu układają się. Jest jednak taki minus, że może ona opadać szybko na oczy lub przeszkadzać w codziennych czynnościach oraz zmuszać do ciągłego poprawiania.

Inną wersją ułożenia bujnych włosów bądź też tych mniej gęstych jest wykonanie irokeza. Postawione na czubku głowy włosy, wyglądają dobrze, prezentują się ciekawie. Mogą być nieakceptowanie w szkołach, ale na co dzień, poza obowiązkami, można taką fryzurę dziecku wykonać. Zbiera ona wszystkie włosy w jednym miejscu, dzięki czemu kosmyki włosów nie przeszkadzają w codziennym życiu. Irokez można wykonać z włosów, które zostały na środku głowy (bo reszta została wygolona) bądź z wszystkich włosów, które są do tego odpowiednio długie. Bardzo popularne są też opadające włosy, z długą grzywką w lekkim nieładzie z podgolonym tyłem. Ciekawym obcięciem są włosy kręcone, ale podgolone z tyłu i z boku. Taka zakręcona czupryna na pewno będzie zwracać uwagę.

Na co zwrócić uwagę przy doborze fryzury?

Na pewno niektóre fryzury jesteśmy w stanie wykonać sami, bez wizyty u fryzjera. Jednak nie zawsze wiemy, jaka fryzura będzie najodpowiedniejsza dla dziecka. Odpowiedź jest krótka. Taka jaką chłopiec chce, jeśli umie już zdecydować o sobie. Jeśli dziecko jest za małe, kierujmy się zdrowym rozsądkiem, wymaganiami odgórnymi w przedszkolach czy szkołach, a także ilością włosów i tym czy są kręcone czy proste. Nie każde włosy da się również dobrze ułożyć, bo jest ich na przykład za mało. Do niektórych fryzur są potrzebne dłuższe włosy. Starajmy się również wysłuchać tego, co chce dziecko mieć na głowie. W końcu to ono będzie z fryzurą żyło. Pomoże to w zaznaczeniu dziecku, że jego zdanie jest dla rodziców bardzo istotne i ważne. Dziecko na pewno to doceni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here