Modne kreacje jesienno-zimowe

Jesienią oraz zimą nie należy rezygnować z modnego, stylowego, eleganckiego wyglądu. Klucz do sukcesu leży w umiejętnym połączeniu elementów garderoby, na które możemy sobie pozwolić podczas tychże pór roku. Poniżej staramy się dokonać krótkiego przeglądu modnych elementów garderoby, które pomogą nam wyglądać świetnie i stylowo nawet jesienią oraz zimą.

MODNE SPÓDNICE
Jedną z najbardziej kontrowersyjnych zimą części garderoby są spódnice. Dlaczego? Wiele osób uważa bowiem, że są one zarezerwowane jedynie dla cieplejszych pór roku, jak wiosna czy lato. Nic bardziej mylnego! Również jesienią oraz zimą możemy sobie śmiało pozwolić na założenie spódniczki. Sęk w tym, by wybrać ją mądrze i by była ona dostosowana do panującej aktualnie aury. Jest bowiem oczywistym, że założenie krótkiej, tiulowej spódniczki nie jest rozwiązaniem mądrym, gdy za oknem termometr wskazuje -10 stopni Celsjusza, zaś opady śniegu są tak gęste, że znacznie utrudniają widoczność. Jednakże jeśli, przykładowo, poszukujemy kreacji na Święta Bożego Narodzenia (które będą się przecież odbywać w zamkniętym pomieszczeniu), możemy już śmiało się na opisaną wyżej spódniczkę zdecydować. Lub też na taką o nieco innym kroju – trapezowym, w dodatku wykonaną z syntetycznej skóry. Świetne rozwiązanie na zimę! W sezonie jesienno-zimowym doskonale powinny się również sprawdzić długie, zamszowe spódnice (lub też – zdecydowanie częściej – z syntetycznej tkaniny przypominającej wyglądem zamsz). Lub też te plisowane, sięgające do połowy łydki. Bo przecież również jesienią oraz zimą możemy wyglądać elegancko oraz pozwolić sobie na modne spódnice!

MODNE KURTKI
Zakup zimowej kurtki to dla wielu pań wręcz koszmar powracający cyklicznie, co roku. Dlaczego tak jest? Dlaczego tak bardzo boimy się zakupu kurtki zimowej i uparcie się przed nim wzbraniamy? Ponieważ dobranie ładnej, odpowiedniej, pasującej na nas kurtki zimowej niejednokrotnie graniczy wręcz z cudem. Naprawdę. By mądrze wybrać kurtkę zimową, należy być świadomą zalet, ale również wad swojej sylwetki. Nie posiadając takiej wiedzy możemy bardzo łatwo wpaść w pułapkę trendów i wybrać okrycie wierzchnie, które wcale nie wygląda na nas dobrze (potem zaś dziwimy się: „Jak to? Przecież jest modne!”). Ponadto panie bardzo często wybierają kurtki niedopasowane kolorystycznie do swojego typu urody. Lub, jak już wyżej wspominaliśmy – takie, które sprawiają, że ich sylwetka prezentuje się bardzo niedobrze. Jak rozwiązać ten problem? Możemy to zrobić na kilka sposobów. Jednym z nich jest poznanie swojego ciała. By to zrobić, musimy stanąć przed lustrem i spojrzeć na siebie bezstronnie, obiektywnie, uczciwie i trzeźwo. Dopiero wtedy będziemy w stanie ocenić trafnie wygląd swojej sylwetki i zrozumieć, które jej elementy są naszą mocną stroną, które zaś nieco słabszą. Choć w teorii brzmi to dość prosto, w rzeczywistości może być zdecydowanie trudniejsze, niż mogłoby się nam wydawać. Może się więc okazać, że nie będziemy w stanie spojrzeć na siebie na tyle obiektywnie, by móc dokonać opisanej powyżej oceny. Co wtedy? Jak wtedy rozwiązać problem poznania swojego ciała? Cóż, wtedy pozostaje nam jeszcze jedno rozwiązanie – a mianowicie zdanie się na specjalistów. Możemy więc udać się do sklepu odzieżowego, wybrać kilka kurtek, które najbardziej się nam podobają, a następnie poprosić o pomoc pracującą w odwiedzonym przez nas sklepie panią. Zazwyczaj takie panie bardzo chętnie udzielają klientkom porad i pomocy, dlatego też możemy się na taką pomoc zdać – zwłaszcza, jeśli jest to nasza ostatnia deska ratunku.

MODNE DODATKI
Zimą możemy sobie również bardzo pomóc modnymi dodatkami. W jakie akcesoria celować zimą? Cóż, naturalną odpowiedzią zdają się być czapki, szaliki oraz rękawiczki. I istotnie nie powinnyśmy o nich nigdy zapominać. Dlaczego? Po pierwsze – są one bardzo funkcjonalne i będą zimą zdecydowanie pomocne – zwłaszcza wtedy, gdy temperatura za oknem spadnie poniżej zera. Ponadto,ciekawe czapki, szaliki oraz rękawiczki w modnych kolorach mogą znacznie ożywić całą stylizację i dodać jej charakteru. Jest to szczególnie pomocne zwłaszcza wtedy, gdy wybrana przez nas kurtka czy płaszcz okażą się nieco mniej ciekawe, niż mogło się na pierwszy rzut oka zdawać. Wtedy możemy więc pomóc sobie ciekawymi dodatkami. Co więcej – zimą nie powinnyśmy również zapominać o modnych torebkach czy plecaczkach. Jeśli są one pojemne, pomogą nam w transportowaniu wszystkich naszych skarbów (w tym – między innymi – rękawiczek oraz innego „sprzętu” niezbędnego zimą). Jeśli w dodatku będą zgodne z aktualnie panującymi trenami – sprawią, że zwykła, prosta, zimowa stylizacja (niekiedy nawet smutna) stanie się o wiele ciekawsza, modna oraz stylowa. Wtedy nikt nie przejdzie obok nas obojętnie – każdy zwróci uwagę na naszą niepowtarzalną, zimową stylizację. Zimą szczególnie przyciąga to uwagę, bowiem nie każdy ma odwagę na eksperymentowanie z zimowymi stylizacjami. Bardzo często ludzie stawiają jedynie na funkcjonalność (a więc by ubranie było ciepłe), zapominając przy tym zupełnie o atrakcyjnym wyglądzie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here