Makijaż

Dla wielu kobiet modny makijaż jest bardzo ważną sprawą w życiu.
Moda narzuca nam wiele jeśli chodzi o to, w co się ubieramy, jakie wybieramy fryzury i jaki wybieramy makijaż. Póki to my wybieramy i zastanawiamy się, co jest dla nas najkorzystniejsze jest dobrze. Sprawy przybierają niekorzystny obrót, kiedy moda zdaje się nami rządzić. Ofiary mody często możemy spotkać na ulicy. Swego czasu modne buty emu, sprawiały, że kobietom koślawiły się stopy.

Makijaż nie stanowi tu jakiegoś wyjątku. Kobiety, które uświadomiły sobie, że podkreślanie brwi jest ważne, zaczęły to robić w przesadny sposób. Często można zachodzić w głowę obserwując dziewczyny lub dorosłe kobiety z krechami nad oczami. Zadajemy sobie wtedy pytanie, jak to jest możliwe, żeby zrobić sobie taką krzywdę. Bardzo źle to wygląda. Makijaż jest dobry, jeśli wydobywa nasze naturalne piękno. Jeśli służy podkreśleniu naszych atutów jest wszystko w normie. Gorzej kiedy jesteśmy w nim przerysowane. Mówimy tutaj w rodzaju żeńskim, ponieważ temat ten dotyczy bardziej kobiet. Chociaż mężczyźni też się malują.

Niektóre kobiety totalnie unikają makijażu. Nie wiadomo czym jest to spowodowane. Na pewno składa się na to wiele czynników. Każda kobieta chce być podziwiana i pożądana, jednak dla niektórych wygrywa jednak naturalność. Są przekonane, że naturalność podoba się mężczyznom. Jednak prawda jest taka, że mężczyźni czasami myślą, że kobieta nie ma na sobie makijażu, jeśli ma bardzo stonowany, delikatny make up. Jeśli nie ma makijażu w ogóle i jest bardzo ładna to nie ma problemu. Niektóre Pani mają bardzo gęste rzęsy, brwi i ładne rysy twarzy i makijaż nie jest im potrzebny.
Chcą być naturalne, innych przeraża konieczność sterczenia przed lustrem i sztucznego upiększania się. Jeszcze inne nie lubią codziennie wieczorem zmywać tego, co sobie wysmarowały na twarzy. Przeciwieństwem są panie, które z upodobaniem nakładają na siebie swego rodzaju maskę. Nieraz mają na sobie kilka warstw. Jest to gruba przesada. Często wynika to z niedowartościowania. Braki psychiczne lub emocjonalne ludzie latają na różne sposoby. Efekt jest karykaturalny.

Znalezienie złotego środka jest idealnym rozwiązaniem. Bardzo dobrze jest o tym pamiętać. Niektóre kobiety, pierwsze co robią rano, jak wstaną z łóżka, nakładają sobie makijaż. Chyba jest to smutne i oznacza, że nie akceptują swojego wyglądu, dlatego zmieniają go jak tylko mogą najszybciej. Jeszcze inne posunęły się dalej, robiąc sobie operacje plastyczne.

Modny makijaż to taki, w którym widać nasze naturalne piękno. Dobrze dobrany podkład, który nie niszczy naszej cery to podstawa. Fajnie, jeśli zawiera w składzie jakieś witaminy. Podkład może sprawić, że skóra się nie błyszczy zbyt mocno, dzięki niemu jej koloryt jest wyrównany. Wcześniej, pod niego nakładamy krem, ale lepszą dla niego alternatywą jest zwykła oliwa, oczywiście nierafinowana lub inny olej pochodzenia naturalnego. Wiemy wtedy, że nie obciążamy naszej cery szkodliwymi składnikami. Jeśli mamy nałożony krem, podkład przychodzi czas na pomalowanie oko. Niektóre Panie nie wyobrażają sobie wyjść na zewnątrz bez podkreślenia górnej linii oka, przez zrobienie kreski. Faktycznie, pięknie podkreśla ona zwierciadła duszy, oczywiście jeśli nie jest przesadnie gruba, powiększa też oko. Potem, czas na wytuszowanie rzęs. Niektóre pani naklejają rzęsy wykonane z naturalnego włosia, szczególnie jeśli ich własne są liche. Pięknie unosi to oko do góry.

Tusz do rzęs nie jest drogi łatwo go aplikować, ale niestety może posklejać rzęsy co daje nieładny efekt. Bardzo ważne jest podkreślenie brwi, szczególnie w wypadku Pań, które mają bardzo jasne swoje naturalne włoski lub bardzo rzadkie. Ale uwaga! Trzeba to zrobić naprawdę z głową. Nie może być tak, ze pierwsze co się rzuca w oczy to nasze brwi. Umiar jest tu bardzo wskazany. Można to zrobić na wiele sposobów, dobre są kredki lub specjalne paletki, w zależności od koloru, który nam podpasuje. Niektórym dziewczynom bardziej będą pasowały tonacje wpadające w brązy, innym szarości. Idealne dobranie koloru cienia do brwi nie jest łatwe, ale warto poświęcić na to trochę czasu. Kredkę do brwi należy używać bardzo ostrożnie i robić to w taki sposób, żeby efekt nie był zbyt przerysowany. Wiele Pań robi sobie krzywdę.

Najgorsze są jednak przypadki, które oddały się w ręce kosmetyczek i te z nie wiadomo jakich przyczyn robią makijaż permanentny w sposób straszny, widać wtedy jak bardzo jest on sztuczny, potrafi to bardzo zepsuć urodę dziewczyny. Nie dość, że klientka płaci, chce wyjść ładniejsza to wychodzi paskuda.
Nie powinno tak być, ale każdy ma możliwość zostać kim tylko zapragnie i czasami zajmują się nami i naszymi twarzami i włosami ludzie, którzy kompletnie nie mają artystycznego zmysłu i powinny wykonywać jakieś rzemiosło, a nie dotykać czyichś twarzy. Osoby bez poczucia estetyki wystarczy, że otworzą zakład, zrobią kilka kursów i już mogą wykonywać zawód. A my niczego się nie spodziewając i mając duże zaufanie do człowieka, oddajemy się w jego ręce.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here