Kształt twarzy a fryzura

Fryzura wiele zmienia w wyglądzie. Odpowiednio dobrana sprawia, że prezentujemy się znacznie lepiej. Akcesoria fryzjerskie dostępne w salonach pozwalają na wykreowanie dowolnej fryzury zależnie od upodobań. Ważne jednak, aby przy wyborze wziąć również pod uwagę kształt naszej twarzy. To właśnie fryzura często ma na niego wpływ, warto zatem zadbać o właściwe dopasowanie. Każdy profesjonalny fryzjer powinien pamiętać o tym, aby przed zastosowaniem nożyczek, dokładnie przeanalizować kształt twarzy klienta i dopiero na tej podstawie zaproponować odpowiednią fryzurę. Powinna podkreślać najlepsze atuty naszej urody oraz skutecznie ukrywać jej mankamenty.

Jak rozpoznać kształt swojej twarzy?

Określenie kształtu twarzy odbywa się poprzez podniesienie włosów ku górze, odsłaniając tym samym czoło, policzki i brodę. Ciekawe, że za idealny kształt twarzy uznawany jest owal – osoby o takich rysach doskonale prezentują się w zdecydowanej większości fryzur, dlatego mogą eksperymentować zarówno z uczesaniami, jak i długością włosów. Przedstawiamy poniżej fryzury, do których wykonania będą nam potrzebne nożyczki, dzieląc je na określone kształty twarzy.

Fryzury do twarzy okrągłej

Okrągła twarz jest niemal tak samo długa i szeroka. Do jej cech charakterystycznych należą również: zaokrąglona linia włosów u nasady, krótki, zaokrąglony podbródek, stosunkowo pełne policzki i jedynie delikatnie zarysowane kości policzkowe. Najlepszym cięciem będzie wydłużony bob – bez grzywki lub z asymetrycznym rodzajem. Wizualnie wyszczupli boki twarzy. Doskonale sprawdzi się również zaczesanie grzywki na bok lub jej delikatne wycieniowanie, co można zrobić za pomocą akcesoriów fryzjerskich.

Twarz kwadratowa – fryzury

Cechami charakterystycznymi twarzy kwadratowej jest szerokie czoło, wyraźnie zarysowana żuchwa oraz linia włosów o kształcie kwadratu. Świetnie sprawdzą się asymetryczne cięcia lub delikatne fale. Przy użyciu profesjonalnych nożyczek fryzjerskich, takich jak https://fryzart.pl/pol_m_Akcesoria-fryzjerskie_Nozyczki-i-degazowki-196.html można wykonać również postrzępioną i lekko rozwichrzoną grzywkę.

Fryzury dla twarzy pociągłej

Twarz pociągła jest stosunkowo długa, a jej charakterystycznymi cechami jest wysokie czoło oraz wydłużona broda. W takim przypadku doskonale sprawdzą się krótsze cięcia w stylu boba prowadzące od linii brody, dzięki czemu rysy twarzy zyskają właściwe proporcje. Odpowiednio dobrane akcesoria fryzjerskie mogą również sprawić, że fryzura nabierze nieco objętości. Dobrym pomysłem są także delikatne fale oraz ciężka grzywka o wyraźnej, równej linii.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here