kombinezon dla niemowlaka - który będzie dobry na zimę?

Kombinezony niemowlęce na zimę to najlepszy wybór na każdą niepogodę i chłodne dni. Kombinezon dziecięcy stanowi jeden z najważniejszych elementów szafy w zimowym okresie. Podczas, gdy panują ujemne temperatury większość rodziców unika długich spacerów z maluchem, natomiast jeżeli już się taka sytuacja zdarzy kombinezon zimowy jest obowiązkowym zakupem.

Jaki kombinezon niemowlęcy wybrać?

Zimowy kombinezon niemowlęcy stanowi świetną alternatywę dla śpiworka. Najlepszym wyborem jest kombinezon jednoczęściowy. Dlaczego? Ponieważ jest bardziej praktyczny i łatwiejszy w zakładaniu. Dodatkowo niemowlak, który leży nie ma pod plecami dodatkowych warstw stroju.

Rękawki i nogawki kombinezonu niemowlęcego powinny być zamknięte, ponieważ dzięki temu dziecku będzie ciepło. Wtedy też nie jest konieczne zakładanie bucików i rękawiczek.
Rękawki i nogawki w kombinezonach dla niemowląt zwykle są odpinane, dzięki czemu nie ma problemu z ich zdjęciem, w sytuacji gdy pogoda się poprawi.

Kombinezony zazwyczaj posiadają kaptur, bardzo ważne żeby był on ciepły. Wtedy doskonale będzie chronił główkę dziecka. Kaptur jest zdecydowanie wygodniejszą opcją dla niemowlaka, niż szalik.

zimowe kombinezony niemowlęce

Z jakiego materiału, powinien być wykonany kombinezon niemowlęcy?

Kombinezon niemowlęcy powinien być odporny na wilgoć i wytrzymały. Kolejnym ważnym aspektem są właściwości oddychające materiału, z którego powstał kombinezon. Dziecko nie może w kombinezonie przegrzewać się, ani pocić. Wnętrze kombinezonu powinno być wypełnione naturalnym materiałem, który jest przyjemny dla skóry dziecka. Jest to bardzo ważne, ponieważ ta część będzie kontaktowała ze skórą niemowlaka.

Jak wybrać, odpowiedni rozmiar kombinezonu dla niemowlaka?

Podczas wyboru odpowiedniego rozmiaru kombinezonu, najlepiej zdecydować się na taki, który będzie idealnie dopasowany lub trochę większy. Wtedy dziecko ma swobodę ruchów, nawet gdy jest ubrane na cebulkę.

Nieprawidłowo dopasowany rozmiar sprawia, że kombinezon nie spełnia swojej funkcji. Za mały kombinezon będzie ograniczał ruchy dziecka, z kolei za duży nie będzie chronił przed zimnem. Najlepiej wybrać kombinezon o rozmiar większy. Wtedy posłuży on dziecku więcej niż jeden sezon.

Przeczytaj też: http://www.niezawal.pl/kocyki-i-pieluszki-dla-niemowlat-jakie-wybrac/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here