dieta zimowa

Dieta jest bardzo ważnym elementem, w życiu każdego człowieka. W końcu każdy z nas musi się odżywiać, po to żeby przeżyć. Poza tym od tego co ląduje na naszym talerzu zależy nasze zdrowie oraz kondycja, nie tylko fizyczna, ale też psychiczna. Warto też wiedzieć, że na zdrową dietę wpływa wiele czynników, na przykład takich jak: styl życia, wiek, czy aktywność fizyczna. Oprócz tego powinniśmy dopasowywać spożywane produkty do pory roku. Co w takim razie najlepiej jeść w sezonie zimowym?

Źródło: https://www.poprostukasia.pl/dieta-zima/

Spożywane produkty, a pora roku

Zarówno dieta, jak i jej kaloryczność powinna być dopasowana indywidualnie do danej osoby. Każdy z nas posiada inne zapotrzebowania kaloryczne, które wynika chociażby z rodzaju wykonywanej pracy. Żeby dieta była odpowiednia, musimy ją także dopasować do obecnej pory roku, która występuje za oknem. Zazwyczaj jest tak, że w sezonie letnim nasza dieta zamienia się w taką, która ochładza nasz organizm, z kolei w sezonie zimowym spożywamy produkty, które nas rozgrzewają.

Jak powinna wyglądać zimowa dieta?

Najbardziej odpowiednią dietą dla człowieka w sezonie zimowym będzie dieta rozgrzewająca. Dzięki dostosowaniu się do tej zasady sprawimy, że w naszym ciele zostanie zwiększona produkcja ciepła. Podczas zimy, nasza dieta powinna bazować na produktach, które są bogate w białko oraz witaminy. W ten sposób dostarczymy naszemu organizmowi dawkę dodatkowej energii, a co za tym idzie więcej ciepła. Powinniśmy także pamiętać, żeby unikać wychładzających produktów odżywczych, które zazwyczaj spożywamy w sezonie letnim.

Zimą powinniśmy nie tylko zadbać o to, żeby spożywać odpowiednie produkty, ale też o to, żeby je spożywać w odpowiednich odstępach czasowych. W ten sposób nasz organizm będzie mógł lepiej gospodarować ciepłym przez cały dzień. Na mrozie każdy człowiek w szybszym tempie traci ciepło, a co za tym idzie zużywa więcej energii. Dlatego tak ważne jest spożywanie posiłków, w niezbyt dużych odstępach czasowych. Najlepiej jest to robić regularnie, co 3-4 godziny. Warto też pamiętać, żeby stawiać na pięć dań, które będą wartościowe oraz na rozgrzewające napoje.

Zobacz też: http://www.stazmalzenski.pl/jakie-cwiczenia-relaksacyjne-sa-dozwolone-w-ciazy/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here