Zimą należy dbać o ochronę naszych dzieci przed zimnem. W tym celu powinniśmy zawsze je ciepło ubierać oraz dobrać odpowiednie akcesoria zimowe, które je uchronią przed minusowymi temperaturami. Dzieci łatwo się przeziębiają, dlatego warto zadbać o ich odpowiedni strój.
Zobacz też: http://www.carpathians.pl/czapki-i-kominy-zimowe-dla-dzieci/
Czapka
Dzieci bardzo często nie lubią nosić czapek, pomimo tego, że są one konieczne w okresie zimowym. Zadbajmy o to, by dziecko wiedziało dlaczego nosi czapkę i by jej nie ściągało przy wyjściu z domu, gdy już czujny rodzic nie patrzy.
Dobierzmy dziecku czapkę, która będzie się mu podobała. To może być czapka z uszami, z pomponami albo charakterystyczna zimowa skarpeta na głowę – tzw. czapka beannie. Dziecko, które będzie miało czapką, która mu się podoba i nie przynosi wstydu, będzie ją nosiło chętniej, a co za tym idzie, nie narazi swojej głowy na zimno.
Komin
Kolejnym z dobrych pomysłów dla dziecka zimą jest zakup komina. To taka forma szala, którą zakłada się przez głowę dwa lub trzy razy obwiązując szyję. Nie jest to klasyczny szalik, który drapie i trzeba go wiązać na supeł pod szyją, co bardzo często naraża dzieci na ogromny dyskomfort. Takie kominy obecnie szyte są z bardzo miłych w dotyku materiałów, które są grube i trzymają ciepło.
Dziecko, które nosi komin, może go mieć na płaszczyku lub kurtce, nie musi chować go pod okrycie wierzchnie, jak to się robi w przypadku szalika, co znacznie ułatwi mu jego noszenie i nie będzie narażać dziecka na dyskomfort.
Komin w połączeniu z czapką z pewnością uchroni każde dziecko przed zimnem, a także nie przyniesie mu uczucia dyskomfortu i chęci pozbycia się zimowych akcesoriów, gdy rodzice już nie patrzą. Nie zapomnijcie również dobrać dziecku odpowiednich rękawiczek, w których nie zmarzną mu dłonie. To bardzo ważne zimą, zwłaszcza gdy jest szansa na opady śniegu! Dzieci bardzo lubią rzucać się śnieżkami, a także często trzymają ręce poza kieszeniami kurtek, przez co im marzną. Nie pozwólcie na to i przygotujcie dziecko na zimę!
Przeczytaj też: http://tuts.pl/charczenie-u-niemowlat/