Jak powinien wyglądać modny mężczyzna?

W dzisiejszych czasach nie tylko kobiety bardzo muszą dbać o swój wygląd, nosić najnowsze ciuchy i pielęgnować swoje ciało. Teraz każdy modny mężczyzna musi robić dokładnie to samo. A modnym, a przynajmniej schludnym należy być. Bo wizerunek faceta aktualnie jest odbierany, zupełnie inaczej niż miało to miejsce kilka lat wstecz.

Dziś to ubiór i ogólny wygląd faceta najwięcej świadczy o nim. Dzięki temu możemy wiele wywnioskować, choćby to, jak powodzi mu się w życiu. Nie ma się temu, co dziwić, ludzie zawsze byli i zawsze będą wzrokowcami. Gdziekolwiek nie idziemy, czy to jest praca, czy uczelnia, czy też randka, należy wyglądać dobrze i najlepiej modnie. Pierwsze zdanie o nas , które kreuje się w pierwszych sekundach, zależy właśnie od naszego ubioru, postawy czy sposobu chodzenia.

Nie trzeba jednak mnóstwa pieniędzy, by wyglądać modnie. Modny mężczyzna, jeżeli tylko chce, to przy minimalnym nakładzie finansowych ubierze się tak, by było widać, że ma styl. W sklepach stacjonarnych, jak i internetowych, znajdziemy mnóstwo promocji, na ubrania, często są to tez znane marki, na których zakup nie moglibyśmy sobie pozwolić przy normalnej cenie.
Tu nie koniecznie chodzi o pieniądze, a znacznie bardziej o to, by mieć gust i wyczucie.

Ubrania należy wybierać dobrze, jest kilka zasad, na które warto zwrócić uwagę.

Pierwszą jest typ naszej sylwetki. Jeżeli nie wiemy, jaki mamy, warto zerknąć na grafiki w internecie obrazujące nam to. To właśnie do typu sylwetki dobieramy nasze ubrania. Muszą one na nas dobrze leżeć. Tragicznie wygląda, to jeśli facet ma zdecydowanie za dużą koszulę, która zwija się od nadmiaru materiału. To samo w przypadku spodni, nogawek nie możemy sobie deptać, idąc po ulicy, ani zaciskać paska tak, by spodnie tworzyły wokół naszego brzucha harmonijkę. To jest chyba najczęściej popełniany błąd, czyli niedopasowanie ubrania rozmiarem, jak i typem sylwetki.
Kolejną ważną cechą jest schludność. Co dobrego o nas może pomyśleć ktoś obcy lub nawet ktoś znajomy, jeśli nie dbamy o czystość swoją i swoich ubrać? Jeżeli wychodzimy w brudnym swetrze, to ta plama czy dziura jest pierwszą rzeczą, która rzuca się oczy. To samo jest z higieną osobistą. Kosmetyki i woda naprawdę nie gryzą, jedyne co mogą zrobić, to nam pomóc.

Znaczącym jest również, aby ubrania dobierać kolorami, nie mogą się one gryźć ze sobą. Wszystko musi do siebie pasować. Tak samo stylem, jak i kolorem. Również w internecie znajdziemy mnóstwo przydatnych wskazówek, jak kolorystycznie dobierać do siebie ubrania, a których łączenie ze sobą nie jest wskazane.

Istotną rolę stanowią w ubiorze dodatki. Warto zaopatrzyć się na przykład w jakiś zegarek, na ręce mężczyzny, który jest dobrze ubrany, odgrywa on naprawdę bardzo ważną rolę. Aktualnie zegarki już nie są towarem tak często kupowanym, zastąpiły nam je smartfony, na które teraz zerkamy, by sprawdzić godzinę. Niemniej jednak sprawdzanie godziny to nie jedyna funkcja zegarka, dodaje on ponadto nam elegancji i klasy. Innymi dodatkami mogą być na przykład bransoletki. Jednak nie takie, przez które ciężko nam podnieść rękę, bo są ciężkie jak kawał łańcucha. One też muszą być dobrze dopasowane. Ostatnio modne stały się również, często osobliwego wyglądu skarpety. Modny mężczyzna powinien zaopatrzyć się także w ten rodzaj bielizny. Teraz już niekoniecznie tylko kolor czarny i biały przoduje.

Gdy chodzi o buty, to współcześnie rynek zalany jest różnymi rodzajami, kolorami, których wcześniej nie widzieliśmy i o kształtach, które nawet butów czasami nie przypominają. Buty są bardzo ważnym elementem ubioru, należy mieć je zawsze czyste i w swojej garderobie posiadać przynajmniej kilka par, na różne okazje. Zrozumiałe jest, że w adidasach jest najwygodniej. Ale nie koniecznie pasują one na wyjścia do teatru, czy na obiad w jakiejś luksusowej knajpie. Jeżeli już chodzi o obuwie sportowe, też każdy modny mężczyzna powinien posiadać kilka lub przynajmniej dwie pary. Nie wygląda najlepiej, to gdy codziennie chodzimy do pracy czy spotykamy się z kimś w jednych i tych samych butach. Nie do końca jest to także higieniczne.

Aby facet był modny, należy zwrócić też uwagę na fizyczność. Warto zaopatrzyć się w karnet na siłownię. Nie tylko dla fajnej sylwetki, ale również dla zdrowia przyniesie to zdecydowanie korzystny efekt. Jeśli chodzi o ciało, współczesny mężczyzna odbierany jest dobrze, jeśli dba o swoją fryzurę i zarost. Naprawdę dobrze, wygląda taki dwudniowy zarost, na twarzy faceta i co najważniejsze pasuje on prawie każdemu. Należy jednak o niego dbać. Dobrze wyprofilowany zarost, potrafi czasami zdziałać więcej niż świetna koszula. Jeżeli chodzi zaś o włosy, fryzjer powinien być naszym przyjacielem. Warto raz w miesiącu odłożyć kilka złotych i wybrać się do jakiegoś dobrego fryzjera. Uczesanie ma znaczącą rolę w naszym wyglądzie. Popularne fryzury zmieniają się jak w kalejdoskopie. Warto nadążyć za obowiązującą modą, jak i poświęcić kilka minut rano na idealne ułożenie naszych włosów.

Jest tego dużo, natomiast nie jest to skomplikowane. Modny mężczyzna nie musi spędzać pół dnia w sklepach czy na blogach modowych. Wystarczy odrobina wyczucia i chęci.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here