Jak hormon wzrostu wpływa na stabilność skóry i innych części ciała

Medycyna jest naszym ratunkiem. Dzięki niej można liczyć na pomoc w ciężkich przypadkach chorób z powikłaniami. Medycyna ma tak wiele rozgałęzień i specjalności i wciąż się rozwija. Potrafimy dzięki niej nazwać wiele procesów zachodzących w organizmie człowieka już od najmłodszych lat. Praca hormonów jest dość dobrze zbadaną dziedziną.

W tym komentarzu przybliżymy zależności pomiędzy stanem skóry a działaniem hormonu wzrostu. Szczególnie w dzieciństwie działanie hormonu ma kluczowe znaczenie.

Hormon wzrostu i działanie

Historia odkrycia ma już ponad sto lat. Inne nazwy to somatotropina lub GH. Związek należy do białek polipeptydowych. Produkowany jest w przysadce, w przednim jej płacie. Ma charakterystyczny przebieg dozowania. Co, mniej więcej cztery godziny jest pulsacyjnie wydzielany do ustroju. Potwierdzi to endokrynolog Katowice natomiast są miejscem centralizacji przemysłu, a co za tym idzie wielu niesprzyjających czynników oddziałujących najbardziej na młode pokolenie.

Podstawowe wiadomości na temat skóry

Skóra zbudowana jest z warstw ułożonych jedna na drugiej. Pierwsza to naskórek. Druga, skóra właściwa. I najniżej znajdują się tkanki podskórne.Niektórych to może dziwić, jednak jest to narząd, którym interesuje się także endokrynolog dziecięcy Katowice jak już wspomnieliśmy dają więcej powodów do pracy dla tej ważnej specjalności medycznej.

Wpływ hormonu na tkanki

Hormon wzrostu ma bezpośredni wpływ na rozrost tak zwanych fibroblastów. Komórki tkanki łącznej i włókien pod wpływem hormonu rozmnażają się w bardzo prymitywny sposób przez pączkowanie.

Zaburzenia wydzielania

Jednak nadmiar GH powoduje chorobę o podłożu hormonalnym zwaną akromegalią. U dzieci jest powodem gigantyzmu, co prowadzi do powikłań wielonarządowych. Test na występowanie akromegalii może w prosty sposób wykonać endokrynolog Katowice przygotowane są od strony sprzętowej na wszelkie przypadki powikłań endokrynologicznych.

W skrajnie odmiennym przypadku przy niedoborach wydzielania hormonu wzrostu dochodzi do wykształcenia znacznych pokładów podskórnej tkanki tłuszczowej w okolicach brzucha.To częsty przypadek, z jakim styka się endokrynolog dziecięcy katowice jednak dzieki industrialnego charakteru są w stanie zapewnić pacjentom dostęp do konsultacji lekarskich.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here