Czym czesać yorka?

0
1003

Każdy pies wymaga szczególnej pielęgnacji, a jednym z podstawowych zabiegów w przypadku czworonogów jest ich czesanie. Jaką szczotkę wybrać do czesania yorka? Okazuje się, że ta rasa psa nie ma sierści, ale włosy, które należy nie tylko regularnie obcinać. Ponieważ włosy yorka stale rosną, dbanie o nie to nie tylko regularne mycie. Należy dobrać odpowiednią szczotkę, która zapobiega ich plątaniu.

Czym czesać yorki?

Musisz uwzględnić, że yorki są niezwykle delikatnymi psami, a ich skóra łatwo ulega podrażnieniu. Szczotki dla psa tej rasy nie powinny być przede wszystkim zbyt ostre, ale jednocześnie muszą pozwalać czesać włosy aż od nasady. Szczególną uwagę należy zwracać również na łapki psa, które są obficie zarośnięte, a styl modelowania ich fryzury najczęściej zakłada pozostawienie dłuższych włosów właśnie w tej partii ciała. 

Do czesania yorka świetnie sprawdzają się szczotki druciane, które zakończone są plastikowymi kuleczkami. Właśnie one zapobiegają podrażnieniom skóry. Szczotka powinna mieć twarde ząbki, na przykład z włosia dzika może tylko niepotrzebnie plątać i puszyć włosy yorka. 

Dobieraj asortyment do czesania psa, uwzględniając partie, które chcesz rozczesywać. W przypadku krótkiej fryzury, na przykład na grzbiecie lepiej sprawdzi się szczotka, ale do długich włosów lepszy będzie grzebień. Ten, który zapobiega plątaniu włosów, będzie miał dodatkowo obracane ząbki. 

Dobierz też specjalny grzebień, jeśli Twój york ma ozdobnego kucyka. Ta rasa psów, u których kucyk jest również elementem praktycznym fryzury. Dzięki niemu włosy nie zakrywają mordki, a przede wszystkim oczu pupila. Najlepiej sprawdzi się grzebień z długimi ząbkami, które rozczesują kucyk aż od nasady włosów. 

Najlepsze szczotki i grzebienie dla psa i to bez względu na jego rasę znajdziesz w renomowanych sklepach zoologicznych, również w tych online.

Jak często czesać psa?

Yorka należy czesać codziennie, ponieważ jego włosie jest podatne na mierzwienie i plątanie. Jeśli zbagatelizujesz ten zabieg pielęgnacyjny, włosy psa zbiją się w kołtuny i kulki, a jedynym ratunkiem pozostanie już tylko skrócenie włosów. 

Do bezpiecznego, skutecznego i komfortowego czesania możesz wykorzystać również odżywki i specjalne preparaty, które ułatwiają rozczesywania i zapobiegają plątaniu się włosów. Pamiętaj tylko, aby wszelkie środki kosmetyczne były dedykowane zwierzętom, a najlepiej właściwej rasie. Musisz wiedzieć, że skóra yorka jest niezwykle wrażliwa, przez co podatna na podrażnienia i alergie. Co więcej, użycie nieodpowiednich środków myjących czy odżywiających włosy może przyczynić się nie tylko do przesuszenia skóry, ale również wystąpienia łupieżu czy świądu. Kosmetyki do pielęgnacji włosów i akcesoria do czesania wybieraj też, uwzględniając wiek psa. Zupełnie inne środki są przeznaczone dla szczeniąt oraz dla dorosłych psów. 

Aby zadbać o należytą pielęgnację włosów yorka, weź też pod uwagę codzienną dietę. Niewłaściwy jadłospis może niekorzystnie wpływać na kondycję włosów, które będą rzadkie i pozbawione blasku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here