Dermatolog Poznań

Zmiany skórne mogą być poważnym problemem. To skóra chroni nasze ciało przed niekorzystnym wpływem warunków zewnętrznych. Diagnozowaniem zmian skórnych oraz ich przyczynami zajmuje się lekarz dermatolog. Powiązane z tym są także choroby włosów i paznokci. Dermatolog przeprowadzania badanie w poszukiwaniu nieprawidłowości w wyglądzie skóry. Trzeba zdawać sobie sprawę, że zmiany nie muszą mieć przyczyny w postaci wadliwego funkcjonowaniu samej skóry, lecz są bardzo często następstwem innych chorób wewnętrznych. Czasem są to błahe przyczyny, ale mogą być to również alergie, choroby weneryczne, zakaźne, a nawet nowotwory. Nie można więc tego lekceważyć.

O dermatologii słyszał chyba każdy, ale warto dowiedzieć się bliżej, na czym polega praca dermatologa? Specjalista z tej dziedziny sprawdza najpierw gołym okiem, jak wyglądają zmiany skórne, a następnie powinien przeprowadzić bardziej dokładne badanie za pomocą urządzenia zwanego dermatoskopem. Posiada on wbudowaną lampę powiększającą pole widzenia, podobnie jak lupa. Dzięki temu lekarz może obejrzeć wybrany fragment skóry, ocenić jej stan i zbadań przyczyny ewentualnych problemów.

Zabiegi dermatologiczne są przeprowadzane w gabinecie wrosinski.pl, co jest zalecane w przypadku zauważenia wszelkich niepokojących zmian na skórze. Za chorobę mogą odpowiadać bakterie i wtedy dermatolog zleca wymaz ze skóry. Jeśli przyczyną jest grzybica, należy wykonać badanie mikrobiologiczne. Lekarz może także skierować pacjenta na badanie krwi, a także zlecić oznaczenie poziomu hormonów. Jest to potrzebne w przypadku podejrzenia, że trądzik ma źródło hormonalne. Zmiany skórne mogą mieć charakter alergiczny i w takiej sytuacji dermatolog powinien skierować pacjenta na szczegółowe testy alergiczne lub do kolejnego lekarza – alergologa.

Pamiętajmy, że dermatolog rozpoznaje nie tylko zmiany skórne, lecz także choroby przenoszone drogą płciową takie jak kiła, rzeżączka, świerzb, wirus HIV czy HPV. Metody leczenia muszą być więc indywidualnie dobrane do organizmu chorego oraz przyczyn zachorowania. Lekarz może zapisać antybiotyk w przypadku objawów wywoływanych przez bakterie. Dotyczy to między innymi trądziku, kiły i rzeżączki. Może też zaistnieć konieczność przyjmowania leków antywirusowych lub miejscowych leków o działaniu powierzchniowym, czyli wszelkiego rodzaju kremów, żeli i płynów. Jeżeli mamy do czynienia z przebarwieniami, dermatolog może skierować pacjenta na zabieg laserowy.

Poza tym lekarz powinien udzielić porad związanych z pielęgnacją chorej skóry, a więc zalecić stosowanie różnych kosmetyków. Jest to ważne, bo bez odpowiedniego traktowania chorobowo zmienionej skóry, wyleczenie jest utrudnione lub wręcz niemożliwe. Jeśli mamy do czynienia ze zmianą skórną na dużej powierzchni, konieczne może być nawet wycięcie znamienia. W gabinecie dermatologicznym wrosinski.pl dostępne są wszelkie rodzaje zabiegów, w tym łyżeczkowanie, elektrokoagulacja oraz mrożenie ciekłym azotem.

Dermatolog Poznań zajmuje się też profilaktyką, bo przecież lepiej zapobiegać chorobom niż je leczyć. Utrzymanie zdrowej i pięknej skóry to priorytet, ale jeśli zachodzi potrzeba leczenia, w gabinecie wrosinski.pl lekarz wdroży specjalistyczną diagnostykę, a następnie odpowiednio dobraną dla pacjenta terapię. Wszystko w trosce o nasze zdrowie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here