Płaszcze

Żyjemy w czasach, kiedy mamy wielki dostatek dóbr i usług. Półki w sklepach uginają się od towarów pierwszej potrzeby i tych mniej potrzebnych, aż po kompletnie niepotrzebne do życia i egzystowania.

Ubrania stanowią duży sektor w handlu. Każdego roku wydajemy na nie jako społeczeństwo grube miliony złotych. Jesteśmy przesyceni możliwościami wyboru. Za czasów dawniejszych, człowiek miał jeden płaszcz, jedną kurtkę i buty i był zadowolony. Dziś, czasy w których żyjemy zrodziły potrzebę otaczania się wieloma produktami. Jest to swego rodzaju pułapka. Wielu osobom wydaje się, że jeśli będą miały dużo ubrań, będą szczęśliwe. Jest to nieprawda. Można mieć szafę pękającą w szwach, nic to nie da jeśli będziemy mieć braki emocjonalne. Nie załatamy w ten sposób istotnych dziur.

Warto na zakupach kierować się rozsądkiem i nie podejmować decyzji pod wpływem chwilowego impulsu. Warto zwracać uwagę na rzeczy uniwersalne i te dobrej jakości. Chyba, że ktoś nie lubi uniwersalizmu i elegancji, bo jest to dla niego nudne, czuje się szary. Wtedy taka osoba jest jak kolorowy ptak i potrzebuje mieć dużo aplikacji na swoich ubraniach, żeby móc czuć się oryginalnie. Ważna częścią garderoby każdej kobiety są buty, sukienki, spódnice, eleganckie marynarki, swetry, a zimą dochodzą jeszcze do kolekcji płaszcze.

Płaszcz to konieczność, najlepiej taki wykonany z wełny lub innego ciepłego materiału. Zimą tracimy dużo ciepła, i nie warto kupować okryć wierzchnich, które tylko dadzą nam złudzenie ciepła. Czasem warto zainwestować pieniądze w kurtki wykonane z naturalnym pierzem, są bardzo ciepłe. Trudno w nich zmarznąć. Modne płaszcze to te, w których dobrze się czujemy. Jeśli nasza figura jest trudna należy więcej czasu przeznaczyć na wybór odpowiedniej kurtki czy płaszcza. Wysokim, szczupłym osobom pasuje prawie wszystko. Nie warto zawsze i bezkrytycznie kierować się tylko i wyłącznie trendami modowymi. Nie są one dla każdego. Dobrze jest zastanowić się w czym wyglądamy korzystnie. Zdarza się, że ktoś z dobra sylwetką niepotrzebnie się oszpeca zbyt dużym niedopasowanym płaszczem. Warto zwracać na to uwagę. „Powiedzione jak Cie widzą, tak Cię piszą”, może wywoływać dyskusje, jest jednak prawdziwe i choć może nam nie zależeć na zdaniu innych ludzie, to chcąc nie chcąc znajdujemy się niekiedy w sytuacjach, kiedy od opinii innych zależą nasze korzyści. Dzieje się tak w przypadku ubiegania się o jakąś pracę. Jeśli idziemy na rozmowę kwalifikacyjną, to zależy nam na tym, żeby dobrze wypaść w oczach rekruterów. Nie jest mądrze na takie okazje przychodzić w zniszczonym dresie i za dużym swetrze. Wszystko to źle o nas świadczy. Jeśli lubimy luźny styl, możemy go sobie zostawić na okazje domowe.

Ciekawe są płaszcze na stójce, dobrze wyglądają w nich kobiety wysokie z długimi szyjami. Taka stylizacja jest bardzo elegancka i uniwersalna. Dobrze jest mieć płaszcz z kapturem, który będzie odpowiednio duży. W razie gwałtownego wiatru, kaptur dobrze zabezpieczy nas przed przewianiem. Niektóre kobiety inwestują w płaszcze z najwyższej półki. Chodzi tu o płaszcze wykonane z kaszmiru. Mogą one kosztować nawet 7 tysięcy złotych. Są bardzo eleganckie i miłe w dotyku. Nie ma szansy w nich zmarznąć, dlatego, że kaszmir jest jakieś osiem razy cieplejszy od wełny. Jest pozyskiwany z owiec, które żyją w specyficznych warunkach. Do płaszcza bardzo dobrze pasują kozaki z wysoką cholewką, mogą być na wysokim obcasie lub na niskim.

Zwykle w sklepach spotykamy modele zapinane na guziki, płaszcz na zamek to raczej nieporozumienie. Najlepiej wybierać te do długości kolana. Nie skracają one optycznie sylwetki. Każda niewiasta wygląda w nich korzystnie. Warto kupić sobie płaszcz, który bardzo nam się podoba i dobrać do niego odpowiednie nakrycie głowy. Idealnym rozwiązaniem jest kapelusz. To bardzo eleganckie połączenie. Można powiedzieć, że jest to konieczne. Prawie żadna czapka nie wygląda dobrze na głowie, jeśli jesteśmy w płaszczu, taka stylizacja po prostu się gryzie.

Mamy w sklepach dużo modeli płaszczów, które nie są taliowane. Niestety jest to jakieś koszmarne nieporozumienie. Tylko kobiety, które są w ciąży mają prawo chodzić w takich fasonach ubrań. Nie ma powodu, dla którego kobiety miałyby dodawać sobie objętości w brzuchu i chodzisz w płaszczach uszytych z poszerzeniem w talii. Jest to koszmar. Niestety niektóre panie bez wyobraźni i luster, kupują takie modele. To bardzo zniekształca sylwetkę. Jest to przykład tego jak moda bardzo potrafi zrobić krzywdę. Płaszcz musi być taliowany, ewentualnie uszyty krojem prostym, ale powinien też być taki fason dużo tańszy, bo szwaczka ma przy nim znacznie mniej pracy.

Dobrze dobrany płaszcz potrafi dodać bardzo dużo szyku i elegancji. Zazwyczaj nosimy go przez wiele lat, nie ma więc powodu, żeby oszczędzać na takich zakupach, jeśli kupimy wykonany słabej jakości, który nie będzie ciepły, zaoszczędzone pieniądze zostawimy w aptece, ponieważ będziemy chorować. Nie dostosowanie ubrania do pogody to częsta przyczyna przeziębień.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here