Obrączki ślubne

Obrączki ślubne z pozoru wydają się nam akcesorium, które będzie można wybrać najszybciej i najłatwiej. Wielu z nas przywykło do tego, jak wyglądają na dłoniach rodziców – prosty złoty krążek. Jednak obecnie ilość ich modeli znacząco wzrosła, dlatego nawet tę kwestię warto dobrze przemyśleć. Z tego też względu zachęcamy do poznania kilku najważniejszych cech każdej obrączki.

Materiał wykonania

Złote obrączki w kolorze żółtego złota to prawdziwa klasyka. Jednak nie tylko po takie musimy sięgać. Równie dobrze możemy zdecydować się na obrączki w innym odcieniu, a nawet wykonane z innego materiału. Nie brakuje obecnie takich, które zostały zrobione z platyny, tytanu czy nawet innych stopów.

Zakładając jednak, że pozostaniemy przy klasycznym złocie, warto zastanowić się także nad jego kolorem. Powinien przede wszystkim podobać się nowożeńcom, ale także dobrze pasować do innych ozdób, które noszą. Jeśli bowiem kobieta zazwyczaj sięga po różowe złoto, lepszy może być też taki wariant obrączki. Z kolei dla osób, które cenią sobie ponadczasową elegancję, doskonale sprawdzą się obrączki z białego złota.

Szerokość obrączki

Męskie i damskie obrączki z reguły trochę różnią się od siebie szerokością, choć nie musi to być zasadą. Szczególnie kiedy decydujemy się na modele o większej szerokości, mogą być dosłownie identyczne dla kobiety i dla mężczyzny. Jednak jaką szerokość wybrać?

To oczywiście zależy przede wszystkim od własnego gustu. Osoby, które preferują wyrazistą biżuterię, powinny sięgnąć po szersze obrączki, natomiast te, które cenią sobie minimalizm, zdecydowanie lepiej poczują się w węższych modelach. Również dla ludzi o drobniejszych rękach lepiej mogą sprawdzić się węższe modele, które będą dobrze z nimi harmonizować.

Warto także pamiętać, że szerokość obrączki mocno wpływa na to, czy powinniśmy wybrać jej większy, czy mniejszy rozmiar. Zazwyczaj szersze modele lepiej trzymają się na palcach i należy zdecydować się wówczas na odrobinę większy rozmiar.

Profil

Współczesne obrączki ślubne mogą mieć kilka profili decydujących o tym, jak się prezentują i jakie są podczas noszenia. Wśród najpopularniejszych możemy wyróżnić modele płaskie i półokrągłe. Te pierwsze są idealne dla osób, które cenią sobie nieco bardziej surowe kształty. Z kolei zaokrąglone obrączki mogą wydawać się delikatniejsze i wygodniejsze w codziennym użytkowaniu.

Z oczkiem czy bez?

Kobiece obrączki są obecnie szczególnie mocno modyfikowane. Powoli odchodzi się nawet od zwyczaju, w którym każdy z nowożeńców musiał mieć identyczny pierścień. Dziś kobiecy może różnić się od tego, jaki posiada mężczyzna. Dlatego też coraz częściej w damskich obrączkach pojawiają się ozdabiające je, drobne klejnoty. Mogą być pojedynczymi oczkami, które tylko dodają uroku obrączce, a mogą być całym szeregiem wspaniałych klejnotów, który sprawia. W tym drugim przypadku, jeśli biegną wokół całego obwodu, nazywamy je pierścieniami Eternity (Wieczność) i mają one symboliczne znaczenie nieskończonej miłości, która przetrwa wieki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here