Modne fryzury męskie 2018

Nie tylko kobiety przywiązują dużą wagę do swojego wyglądu zewnętrznego. Prezencja ważna jest także dla samych mężczyzn, którzy dzięki niej mogą podobać się przedstawicielkom płci przeciwnej i dosłownie przebierać w kandydatkach na swoje partnerki. Odpowiednia aparycja znacząco ułatwia życie. Gdy człowiek podoba się samemu sobie, staje się bardziej atrakcyjny i jednocześnie wartościowy dla innych osób. Oczywiście ostateczny wygląd zewnętrzny zależy od wielu czynników. Wpływ ma na niego nawet sama fryzura, która w przypadku mężczyzn potrafi być najważniejszym atrybutem ich urody. Panowie nie mogą bowiem korzystać z dobrodziejstw kolorowych kosmetyków. Nie są w stanie ukrywać niedoskonałości swojej cery pod warstwami fluidów, korektorów czy pudrów. Teoretycznie nikt im tego nie zabroni, ale każdy wie, jak postrzegany jest mężczyzna, który dba o swój wygląd z niemalże taką samą starannością jak kobiety. Najlepszym sposobem na zadbanie o męską urodę jest zatem zajęcie się wyglądem swoich włosów. Czasem drobna zmiana może dać naprawdę niesamowite rezultaty. Na jakie modne fryzury męskie będziemy zatem stawiać w tym roku? Które z nich pozwolą wydobyć z każdego mężczyzny jego największe atuty, podnosząc wyraźnie poziom jego ogólnej atrakcyjności?

Ten sezon fryzjerski, skupiający się na wyglądzie panów, jest zupełnie inny niż miało to miejsce dotychczas. Fryzjerzy tym razem postanowili bowiem zrezygnować z matowego efektu. Do tej pory był on najpowszechniejszy, jednak teraz zostaje zastąpiony przez efektowny i niesamowity błysk. Fryzury tworzone są w taki sposób, by były widoczne już daleka. Powraca moda na różnego rodzaju żele, pianki i spraye nabłyszczające. Na głowie modnego mężczyzny musi po prostu coś się dziać, dlatego nudne upięcia i uczesania odchodzą w zapomnienie. W ciągu ostatnich lat można też było zauważyć wzrastającą coraz bardziej popularność długich włosów. Niegdyś były atrybutem członków niektórych subkultur, dziś na takie uczesanie coraz częściej decydują się nawet poważni właściciele firm czy czterdziestolatkowie. Męskie włosy zaczęły być traktowane niemalże tak samo jak te damskie. Można z nich wyczarować naprawdę fantastyczne upięcia – trzeba tylko zaryzykować i spróbować się do nich przekonać.

Bardzo modne fryzury męskie na sezon 2018 i 2019 to przede wszystkim te, w których występują krótsze, średnie lub dłuższe grzywki. Pokrywają całe czoło lub jedynie delikatnie wchodzą na twarz. Dodają twarzy niesamowitego charakteru i mocnego wyrazu. Fryzury z grzywkami prezentowane były już na pokazach największych domów mody i najsłynniejszych projektantów świata. Zachwyciły mężczyzn, którzy mają już dość pospolitych i standardowych uczesań i chcieliby zapewnić sobie bardzo oryginalny wygląd. Nie każdy typ grzywki sprawdzi się jednak u panów. Te proste często prezentują się tak, jak gdyby były cięte „od garnka” – są sztuczne i dają efekt kasku na głowie. Najlepszą opcją dla mężczyzn będą więc grzywki na bok. Z jednej strony są krótsze, a z drugiej dłuższe, dzięki czemu w naturalny sposób łączą się z pozostałymi kosmykami. Aby takie cięcie sprawdzało się również na co dzień, grzywkę trzeba niestety stylizować. Najlepiej układać ją z pomocą pomady zapewniającej delikatny połysk. Ujarzmi ona nawet najbardziej niesforne włosy i przytrzyma je w idealnej pozycji przez cały dzień i noc. W takiej fryzurze można szaleć do białego rana! A przygotowując się do ważniejszego wyjścia, warto dodatkowo utrwalić ją mocnym lakierem do włosów, by nie musieć martwić się o to, że cokolwiek złego się z nią stanie.

Oczywiście nie tylko grzywki są teraz na topie. Równie modne fryzury męskie to uczesania wyglądające niezwykle naturalnie, które idealnie sprawdzą się u panów niemających talentu czy odpowiednich umiejętności do stylizowania swoich kosmyków. „Messy hair”, czyli artystyczny nieład na głowie to wyjątkowo dobra propozycja dla posiadaczy włosów kręconych lub falowanych. Zazwyczaj to właśnie takie kosmyki są najbardziej problematyczne. Mimo iż w kobiecej wersji zawsze prezentują się wspaniale, w przypadku mężczyzn często nadają twarzy przesadnej delikatności. Co zatem z nimi zrobić? Najlepiej zupełnie nic! Trzeba po prostu delikatnie je podciąć aż do okolic samych uszu, a następnie stworzyć z nich prawdziwy artystyczny nieład. W tej fryzurze najważniejsze jest to, by była ona jak najbardziej naturalna. Doskonałym jej reprezentantem jest znany polski muzyk Dawid Podsiadło, który zainspirował już wielu mężczyzn do zmiany swojego wygląd. Nie można mu odmówić niesamowitego uroku, który bije od niego nawet z ekranu telewizora. Dawid nie jest nigdy przestylizowany, a mimo tego zawsze prezentuje się świetnie i zwraca na siebie uwagę. Sekret jego wyglądu tkwi właśnie w naturalności. To ona zawsze wygląda dobrze.

Jeśli jednak sam dalej nie wiesz, jakie modne fryzury męskie mogłyby do ciebie pasować, zapisz się po prostu do porządnego salonu fryzjerskiego i poproś o poradę. Dobre cięcie załatwi za ciebie całą robotę – właściwie przyciętych włosów nie będziesz musiał specjalnie stylizować.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułO fryzjerstwie
Następny artykułModny tata

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here