zabiegi na twarz

Po 30. roku życia następuje spadek ilości kolagenu i elastyny w skórze, co skutkuje jej zmniejszoną jędrnością i napięciem. To właśnie wtedy wiele pań zauważa na twarzy pierwsze zmarszczki mimiczne, które wraz z upływem zaczynają się pogłębiać. Aby spowolnić procesy starzenia się skóry, pomocne będą odpowiednie zabiegi na twarz – wyjątkowo skuteczne, a przy tym ukierunkowane na jej potrzeby.

Po pierwsze – oczyszczenie!

Prawidłowe oczyszczenie to jeden z fundamentalnych zabiegów na twarz, o których powinna pamiętać każda 30-latka. Nie tylko oczyszcza pory i złuszcza naskórek, ale również ułatwia wnikanie substancji aktywnych w głąb skóry, jakie są zawarte w kremach pielęgnacyjnych. Niestety, usuwanie martwego naskórka w warunkach domowych jest niewystarczające. Dla uzyskania oczekiwanych rezultatów należy oddać się w ręce profesjonalnego gabinetu kosmetycznego, który w wachlarzu usług posiada zarówno peeling kawitacyjny, oxybrazję czy terapię kwasami.

Po drugie – nawilżenie i rozświetlenie

Wśród polecanych dla 30-latek zabiegów na twarz można wyróżnić te o działaniu rozświetlającym, odświeżającym i nawilżającym. Zabiegi antyoksydacyjne wykorzystujące witaminę C stanowią idealne rozwiązanie dla zachowania młodej i promiennej cery. Mają za zadanie neutralizować wolne rodniki, regulować działanie melanocytów, a także wyrównywać koloryt skóry.

Po trzecie – kwas hialuronowy w walce z procesami starzenia

Wraz z wiekiem maleje w skórze ilość kwasu hialuronowego, co w następstwie powoduje spadek jej jędrności i elastyczności. Niewystarczająca zawartość tego kwasu sprawia, że cera traci zdolność do wiązania wody, przez co staje się bardziej podatna na tworzenie się zmarszczek. Sięgając zatem po zabiegi na twarz wykorzystujące kwas hialuronowy możemy liczyć na poprawę elastyczności, zwiększenie napięcia skóry i eliminację jej szorstkości. Jednym z najskuteczniejszych i zarazem najchętniej stosowanych jest mezoterapia z kwasem hialuronowym. Nie tylko opóźnia procesy starzenia, a co za tym idzie powstawanie zmarszczek, ale również pozwala pozbyć się kurzych łapek. U pań, które ukończyły 30. rok życia wykorzystywany jest kwas nieusieciowany, który nie dość, że nawilża to dodatkowo wygładza zmarszczki. Co ważne – jego stosowanie jest całkowicie bezpieczne!

Jak spłycić istniejące zmarszczki?

Często jest tak, że zanim wdrożone zostaną konkretne zabiegi na twarz, można zaobserwować na niej pierwsze oznaki starzenia. Mowa oczywiście o drobnych zmarszczkach, które można wyeliminować poddając się falom radiowym. Są to prądy wysokiej częstotliwości powodujące skurczenie i zwiększenie napięcia włókien kolagenowych, tym samym stymulując produkcję kolagenu i elastyny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here