Jakie tatuaże są modne?

W ostatnim czasie modne stało się tatuowanie. Niektórzy robią to dla fajnego wyglądu, a inni żeby pokazać wartości, np. miłość do żony. Modne są nie tylko czarne tatuaże, ale również kolorowe. Bardzo popularne stały się duże, zajmujące cała rękę, nogę, plecy, bądź inną część ciała, dzieła. Tatuaże często określają daną osobę. Przykładowo ktoś, kto kocha czytać, może wytatuować sobie jakiś motywujący cytat z ulubionej książki. Ludzie lubią mieć napisane imiona swoich drugich połówek, lub dzieci.

Modne tatuaże

Modne stały się tatuaże na dużych powierzchniach. Zajmują one cała rękę, nogę, brzuch, plecy, lub szyję. Może to być jeden wielki tatuaż, lub kilka, kilkadziesiąt mniejszych połączonych w spójną całość. Zdecydowanie większą przewagę mają czarne tatuaże. Czasem dopełnienie ich stanowi jakiś kolor, np. czerwone oczy. Rzadziej spotykane się osoby z kolorowymi tatuażami. Do częstych należą tatuaże zwierząt. Najczęściej wilki, pająki, konie, ptaki, lub słonie. Często cała rękę zdobią kwiaty, przykładowo róże, które mogą być czarne, lub kolorowe. Dodaje to kobiecie charakteru. Zdecydowanie więcej kobiet decyduje się na kolorowy typ tatuaży. Mężczyźni pozostają raczej przy klasyce. Zwierzęta i rośliny to często inspiracje do tatuowania. Równie często mogą to być ludzie, postacie z filmów, lub seriali.

Kolejny typ to tatuaże małe. Najczęściej robi się je w mało widocznym miejscu, np. na ramieniu, kostce, czy pośladku. Są robione raczej po to, aby pochwalić się przed znajomymi, że też mamy tatuaż. Często są to małe zwierzęta, nutki, rośliny, drzewa, bądź cytaty. Mogą być cytatami z biblii, filmu, książki, lub wymyślonymi przez nas.

Figury geometryczne są bardzo popularne. Im więcej figur połączonych w jedną, tym tatuaż jest bardziej widoczny i rzucający się w oczy. Równie często wybierane są kontekście gwiazd.

Bardzo popularne stały się tatuaże w miejscach intymnych. W przypadku obu płci może to być tatuaż zachęcający do stosunku, bądź dekorujący dane części ciała. Przykładowo kobieta może wytatuować sobie w miejscu intymnym ogród, las, bądź jakiś cytat z erotycznej książki, lub filmu dla dorosłych. Mężczyzna również może udekorować w ten sposób swoje przyrodzenie.

Tatuaże kostek palców stały się bardzo popularne. W ostatnim czasie coraz więcej osób ma tatuaż właśnie w tym miejscu. Może to być napis, np. best ever, czyli najlepszy z najlepszych. Każda z literek jest na innej kostce.

Często kobiety, na plecach, robią sobie tatuaż kwiatów, lub skrzydła. Wystaje on spod sukienki, i dzięki temu nadaje jej unikatowego stylu.

Dla zakochanych modne stało się tatuowanie imion drugiej połówki, a to wszystko okraszone czerwonych sercem w tle. Nie jest to dobre rozwiązanie dla osób, które są razem dopiero od kilku miesięcy, czy lat. W przypadku rozstania następuje problem, ponieważ zostaje pamiątka, która będzie przypominać nam o poprzednim związku. Co prawda można laserowo usunąć tatuaż, jednak jest to duży koszt. Ceny sięgają nawet do kilkudziesięciu tysięcy, w przypadku dużego tatuażu. Jest to dość bolesny zabieg. Mimo, że jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym, to po zabiegu możemy odczuwać lekki ból. Taki zabieg należy wykonywać w dwóch lub trzech wizytach, zależy od jakości tatuażu.

Tatuaże historyczne cieszą się dużą popularnością. I nie chodzi tu o historię świata, lub poszczególnych państw, ale o historię danej osoby. Przykładowo byli żołnierze często w wyborze tatuażu decydują się na przedstawienie lat służby, stopnia wojskowego, bądź danych dotyczących lat i miejsc misji. Drugą sprawą jest to że wszyscy byli więźniowie maja tatuaże, mówiące o tym gdzie siedzieli, ile, oraz ich przezwisko.

Sposobem, aby na zawsze zapamiętać przyjaźnie z liceum, lub ze studiów, mogą być tatuaże. Jeśli mamy fajną paczkę, gdzie znamy się od kilku lat, i chcielibyśmy kontynuować tę znajomość w przyszłości, możemy skusić się na tatuaż braterski. Przykładowo każdy musiałby wytatuować sobie jakiś skrót, lub symbol. Mogłoby to być jego przezwisko. Dzięki temu na zawsze zapamiętamy przyjaciół, i chwile spędzone z nimi. Będziemy mogli przypominać sobie o nich, gdy tylko zobaczymy tatuaż.

Nieważne na co się zdecydujemy, przy wyborze tatuażu nie możemy się kierować trendami, ponieważ te szybko mijają. Owszem jeśli podobają ci się kwiaty, zwierzęta, to możesz je wytatuować, ale nie dlatego że są w modzie. Tatuaż jest na całe życie. Powinien pokazywać ciebie, oraz twoje pasje.

W ostatnim czasie modne stały się również tatuaże zmywalne. Można je wykonać henną w salonie tatuażu, lub samemu w domu. Wystarczą do tego celu henna i pędzelki. Możemy kupić przez internet gotowe tatuaże, które zmyją się przy użyciu wody i mydła. Są one proste w użyciu. Wystarczy nakleić plaster z tatuażem na wybraną część ciała, zmoczyć wodą, poczekać chwilę i gotowe. Jest dostępnych wiele wzorów, a co najważniejsze wygladają jak realistyczne. Różnica będzie widoczna z bliskiej odległości. Jest to dobra alternatywa dla uczniów, ponieważ nauczyciele nie patrzą dobrze na dzieci z tatuażami, nawet jeśli mają 16, 17, czy 18 lat. Koszt takiego tatuażu to kilka złotych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here