Jakie gry są teraz na czasie?

Współcześnie na rynku, mamy mnóstwo ciekawych tytułów gier. Twórcy prześcigają się w wyglądzie grafiki, mechanice, innowacyjności rozwiązań. Natomiast jest kilka gier, które mają już nawet kilka lat, a ciągle gracze się w nie zagrywają. Są to modne gry, których nie dotknął jeszcze tak dotkliwie czas. Są one modne z kilku względów. Czasami to jest tytuł, który każdy rozpoznaje i fajnie jest się pochwalić, że cały czas gra się w takie klasyk Natomiast chyba największym wskaźnikiem popularności danej gry, jest to, jak ona dalej funkcjonuje w internecie. I mówiąc o funkcjonowaniu, mam na myśli to, ile popularnych osób wciąż w nią gra. Bo w dzisiejszych czasach, to przeważnie streamerzy i youtuberzy wyznaczają kanon modnych gier. To właśnie ich oglądają tysiące, jak nie miliony innych graczy, którzy, chcą się upodobnić do nich samych i też zaczynają grać w ten sam tytuł.
Pierwszą grą, która ma już kilka długich lat na karku, a wciąż jest mocno ogrywana, jest Minecraft. Wciąż możemy znaleźć pełno kanałów, które chwalą się poczynaniami z rozgrywki. Jest to gra bardzo prosta, lecz wprowadziła swego czasu pewną innowację na rynku gier i dzięki niej trzyma się cały czas na powierzchni. Popularna głównie jest wśród nastolatków, dlatego bywa obiektem wielu dyskusji w szkołach i na podwórkach.
Drugą grą jest Couter Strike Global Offensiv. CS’a każdy zna, jest to najnowsza odsłona. Jest tytułem klasycznym, ale wprowadzono też ciekawe funkcje w stosunku do poprzednich wersji, które ściągają tłumy. Jest to na przykład zdobywanie skórek do broni. Niby nic nadzwyczajnego, jednak ludzie potrafią płacić ogromne sumy pieniędzy, aby wyróżniać się na tle innych graczy. Mamy też zaimplementowane coś na wzór giełdy. Gracze mogą dzięki temu kupować lub sprzedawać swoje zdobyte przedmioty. Jak zostało wspomniane wyżej, za ogromne sumy. Niejednokrotnie się widzi, że za koszt wyglądu noża w grze, moglibyśmy sobie kupić samochód.
Innego rodzaju modną grą jest FIFA. Pozyskała ona swoją popularność, głównie z tego względu, że świetnie sprawdza się, gdy zaprosimy do siebie znajomych i odpalimy komputer lub konsolę z tą grą. Miło spędza się czas ze znajomymi, rywalizując wspólnie na kanapie swoimi ulubionymi drużynami. Jakiś czas temu również i do tej gry wprowadzono coś na zasadzie giełdy. Tutaj jednak możemy handlować swoimi piłkarzami.
Za grę klasyczną, można uznać tytuł Grand Theft Auto. Rzesze fanów czekają tylko na kolejne odsłony. W rozgrywce zazwyczaj wcielamy się w bandytę, który ma przed sobą mnóstwo misji do zrealizowania. Seria gry zaczęła się w zasadzie, kiedy jeszcze nie było na świecie wiele osób aktualnie w nią grających, ale zyskała tytuł gry kultowej. Dzieje się to za sprawą ogromnego, otwartego świata i mnóstwa możliwości, które nam ten produkt oferuje. Nie ma gracza, który o niej nie słyszał, lub przynajmniej w jedną część nie grał. Wtedy nie może się nazywać prawdziwym graczem.
Ostatnio popularność zyskuje, pewien nowy rodzaj rozgrywki, jest to tak zwany Battle Royal. I z tego rodzaju możemy w zasadzie wyróżnić dwie modne gry, które są bardzo popularne.
Pierwszą z nich jest przede wszystkim Playeruknown’s Battlegrounds, która rozsławiła ten rodzaj grania. Polega on na tym, że z samolotu zostajemy zrzuceni na wyspę. Musimy się uzbroić po zęby i przede wszystkim przeżyć. Nie jest to łatwe, ponieważ graczy zazwyczaj jest setka i mogą się czaić za każdym rogiem. My zaś penetrujemy każdy zakamarek w poszukiwaniu najlepszego karabinu, później celownika, nie możemy też zapomnieć o hełmie i kamizelce kuloodpornej. Gra wciąga, bo z każdą rozgrywką jest trochę inna, mamy też szansę się zmierzyć jednocześnie masą innych graczy. Mimo , że jej grafika jak na współczesne czasy nie powala, to jednak grywalnością ona zdecydowanie nadrabia. Ciągle nam się wydaje, że tym razem to będziemy tymi, którzy jako jedyni przeżyli na wyspie. Popularność też może zawdzięczać youtuberom, którzy wrzucają mnóstwo materiałów z własnej rozgrywki.
Drugą grą tego typu jest Fortnite , z kategorii modne gry, ona jest teraz na szczycie. Mnóstwo osób w nią gra, mnóstwo na jej temat rozmawia i dokładnie tyle samo wrzuca filmy z rozgrywki do sieci. Jej pierwowzorem jest wyżej wspomniany poprzednik. Różnią się tym, że Fortnite w swojej rozgrywce, oferuje budowę różnego rodzaju fortyfikacji, które mają za zadanie bronić nas przed ostrzałem wroga. Znaczącą różnicą jest także to, że świat pokazany w grze, jest dużo bardziej kreskówkowy, Nie wszystkim się to może podobać, szczególnie miłośnikom Playeruknow’s Battlegrounds, gdzie rozgrywka bardziej przypomina rzeczywistość. Bronie, z jakimi się tam spotykamy, są dokładnie takie same jak w rzeczywistości. Jest bardzo podobnie, to jedynie od gracza zależy, który z tych tytułów przyniesie mu większą frajdę i gdzie wbijanie kolejnych leveli będzie czystą przyjemnością.
To w zasadzie wszystkie najważniejsze modne gry, jakie są aktualnie na rynku. Żaden z tytułów nie jest grą złą, dlatego warto zainwestować pieniądze w każdą z nich, wyrobić sobie opinię i co najważniejsze mieć mnóstwo rozrywki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here