Farbowanie włosów

Jakie są w tym sezonie modne kolory włosów? Cóż, wiele kobiet zastanawia się nad tym wraz z rozpoczęciem każdego nowego sezonu. Wiosna, lato, jesień, zima – każda pora roku rządzi się swoimi własnymi prawami w kwestii trendów fryzjerskich. Raz modne są fryzury krótkie, minimalistyczne, wręcz geometryczne; kiedy indziej zaś kobiety stawiają na długie, naturalne włosy, które noszą następnie rozpuszczone lub splecione w długi, romantyczny warkocz. Podczas niektórych miesięcy ogromnym zainteresowaniem cieszą się grzywki, a kiedy indziej bardzo niewiele kobiet się na nie decyduje. Trendy odchodzą, a następnie wracają. I nie ma w tym nic dziwnego. Moda jest zjawiskiem cyklicznym i raz odchodzi, a raz powraca, niejednokrotnie po wielu, wielu latach, by zachwycić nas ubraniami, które popularne były dekady temu. Tak samo jest również z trendami fryzjerskimi. Modne kolory włosów zmieniają się z sezonu na sezon. Jak jest w tym roku? Jakie kolory są przez kobiety najchętniej wybierane zimą 2018/2019?

Zima 2018/2019
Tej zimy przewodnimi kolorami zdają się być chłodne odcienie blondu. Nie mówimy tu jednak o klasycznym, platynowym blondzie modnym kilka-kilkanaście lat temu. W tym roku królują bowiem blondy siwe lub o delikatnie różowo, pastelowym odcieniu. Młode kobiety dosłownie straciły dla nich głowę. Idealnie komponują się one z zimowymi ubraniami, szczególnie tymi w stonowanych barwach świetnie sprawujących się podczas śnieżnych miesięcy – jak na przykład czerń, szarości czy biel. Co jednak wraz z nastaniem wiosny? Czy chłodne blondy o pastelowym zabarwieniu wciąż będą wtedy odpowiednie? Zwykło się przyjmować, iż wraz z nadejściem wiosny kobiety rezygnują z chłodnych odcieni włosów na rzecz nieco cieplejszych, bardziej naturalnych, niejednokrotnie ze złotymi refleksami. Ale o tym za moment. Na razie zastanówmy się nad nadchodzącą wiosną, która zbliża się wielkimi krokami. Eksperci przewidują, iż wraz z nadejściem nieco cieplejszych miesięcy w 2019 roku największym zainteresowaniem powinny się cieszyć ciepłe, kasztanowe brązy, gdyż najgorętszym trendem wiosny będzie powrót do naturalnych odcieni.

Jaki kolor na jaką porę roku?
Pomimo iż trendy fryzjerskie zmieniają się bardzo szybko i dynamicznie, zwykło się przyjmować, iż każda pora roku posiada pewne charakterystyczne dla siebie odcienie włosów najchętniej wybierane przez klientki. Zastanówmy się teraz, jakie są to kolory włosów. Nie ma się co głowić – kwestia ta jest bardzo intuicyjna i wiąże się z kolorami dominującymi podczas określonego sezonu.
Zacznijmy od zimy. Jak wiemy, zima charakteryzuje się odcieniami chłodnymi – zaczynając od barw przejawiających się w otoczeniu (a więc śnieg, lód, błoto, nagie, brunatne gałęzie – a więc głównie biel, szarości, czerń oraz brudne, chłodne brązy), aż po kolory najczęściej pojawiające się na ubraniach. Wystarczy choć na chwilę wyjść zimą na ulicę, by przekonać się, iż Polacy i Polki zimą najchętniej decydują się na kreacje w stonowanych, ciemnych barwach. Nie ma co ukrywać – przede wszystkim jest to czerń. Dlatego też zimą również na głowach Polek królują chłodne odcienie – granatowe czernie, zimne, ciemne brązy, a także chłodne blondy.
Gdy stopnieją ostatnie śniegi, zaś termometry zaczynają wskazywać zdecydowanie wyższe temperatury, Polki masowo udają się do salonów fryzjerskich w celu odświeżenia fryzur, które może i wpisywały się dobrze w zimową atmosferę, jednak wraz ze zmianą pory roku okazały się już nieadekwatne i nieco smutne. Nie ma się bowiem co oszukiwać – kruczoczarne kosmyki z głębokimi, granatowymi refleksami niezbyt zachęcającą prezentują się w promieniach kwietniowego słońca. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem są nieco bardziej naturalne odcienie – ciepłe, kasztanowe brązy o złocistych refleksach, ciepłe, złociste blondy lub miodowe rudości. Ponadto idealnie komponują się one z ubraniami, które wybieramy wiosną – a są to ciuszki zdecydowanie lżejsze, jaśniejsze – przeważają wtedy jasne, delikatne szarości i popiele, beże, delikatne brązy, a także pastele. Ciepło, cieplej…
… Najcieplej! Nadchodzi lato. Nieustanne kąpiele w słońcu (a także morzu!), długie, ciepłe wieczory, noce pełne gwiazd, zapach lata i wolności unoszący się w powietrzu. Latem życie oraz cały świat stają się piękniejsze oraz bardziej zachęcające! Nic więc dziwnego, że wraz z nadejściem najcieplejszych miesięcy w roku kobiety znów decydują się na zmianę koloru włosów. Latem największą popularnością cieszą się zdecydowanie blondy z delikatnymi refleksami, które pozwalają nam na uzyskanie naturalnego, lekkiego, plażowego looku. Fale jak u surferki prosto z Melbourne? Najlepiej będą się prezentować na delikatnym, jasnym blondzie, rzecz jasna. Dla pań preferujących nieco ciemniejsze barwy rozwiązaniem są ciepłe, głębokie brązy, które również świetnie wpisują się w letni klimat.
Ostatnią porą roku jest jesień, podczas której to pomarańczowe oraz purpurowe liście spadają z drzew, co ma swoje przełożenie również na typowe trendy fryzjerskie panującej o tej właśnie porze roku. Jesienią zdecydowanie bezkonkurencyjne są wszelkiego rodzaju rudości. Na odrobinę szaleństwa i rude włosy decydują się wtedy nawet kobiety, które nigdy wcześniej nie miały tego koloru na głowie!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here