Dobór oprawek okularowych.

W dzisiejszych czasach panuje zdecydowanie większa tolerancja oraz akceptacja dla odmienności wśród społeczeństwa. Można to łatwo zaobserwować, chociażby w szkołach, gdzie jeszcze kilkanaście lat temu dzieci noszące okulary, aparat ortodontyczny czy też aparat słuchowy były wyśmiewane i szykanowane. Obecnie jest wręcz odwrotnie – okulary stały się bardzo modne i wiele osób nawet celowo nosi tak zwane ,, zerówki” po to, aby wyglądać inteligentniej i lepiej wyrażać oraz akcentować swoją osobowość. Modne okulary w ostatnich latach to te, które posiadają bardzo duże oprawy i koci lub tradycyjny kształt. To także duża zaleta dla osób posiadających wadę wzroku, ponieważ przez takie duże okulary o wiele lepiej się patrzy, gdyż mamy większe pole widzenia.
Modne okulary to nie wszystko – musimy pamiętać kupując okulary o umiejętnym dopasowaniu ich do naszego kształtu oraz rysów twarzy, a ich kolor powinniśmy skomponować z naszym typem urody, czyli karnacją, kolorem oczu oraz włosów. W ten sposób okulary nie tylko nie będą nas szpecić, ale dodadzą całej naszej postaci charakteru i uroku.
Profesjonalne salony optyczne zwykle oferują swoim klientom fachowe doradztwo w doborze odpowiednich opraw okularowych, dlatego zawsze warto jest skorzystać z porady specjalisty, aniżeli zdać się tylko i wyłącznie na swój gust i wybrać oprawki, które, chociaż są obiektywnie rzecz biorąc piękne – wcale nie będą na nas dobrze leżeć i sprawią, że będziemy wyglądać szpetnie lub karykaturalnie.
Przykładowo mając małą buzię i będąc osobą niskiego wzrostu o drobnej posturze ciała nie możemy zafundować sobie wielkich i ciężkich prawek w stylu brzyduli, ponieważ takowe dodatkowo nas przytłoczą i pomniejszą. W takim przypadku warto wybrać troszkę mniejszy i bardziej dyskretny rozmiar. Można też postawić na szalenie modne od kilku lat kocie oprawy o zadartych do góry zewnętrznych krawędziach. Taki look bardzo często ożywia całą postać i dodaje pewności siebie.
Z kolei do trójkątnej twarzy o kształcie serca dobrze będą wyglądały oprawki okrągłe lub owalne. A jeżeli mamy dosyć okrągłą buzię to nie powinnyśmy stawiać na okrągłe oprawy i raczej wybrać te delikatnie podłużne lub owalne , czy chociażby prostokątne.
Jeżeli natomiast mamy wybrać modne oprawki pod względem kolorystycznym to warto pamiętać, że blondynki najlepiej będą wyglądały w oprawach złotych lub beżowych oraz jasnych z kolei brunetkom będzie dobrze w czarnych, czerwonych, wszelkich odcieniach fioletu, szafirowych, grafitowych oraz srebrnych. Rude panie zaś doskonale odnajdą się w oprawkach miedzianych, czerwonych oraz złotych. Białe oprawy pasują osobą o ciemnej – wręcz afrykańskiej urodzie. Dostępne są także oprawy cieniowane w tak zwanym stylu ombre, kiedy to ich górna część ma inny kolor aniżeli dolna. To także bardzo ciekawe rozwiązanie dla osób, dla których okulary nie tylko pełnia funkcję korygującą ich wadę wzroku, ale także są nieodłącznym elementem ich codziennej stylizacji oraz ozdobą, dzięki której pragną wyróżnić się z tłumu. Czasem bywa także odwrotnie – że osoby pragną sprawić, aby oprawki rzucały się w oczy jak najmniej – wtedy wybierają bardzo dyskretne barwy o neutralnych kolorach wtapiających się w całość ich wyglądu na przykład cieliste lub delikatnie brązowe czy też przezroczyste.
Czasem osoby noszące okulary korekcyjne czują się dosyć sfrustrowane, kiedy w okresie letnim lub będąc na urlopie nie mogą założyć okularów przeciwsłonecznych ze względu na dosyć sporą wadę wzroku. Jednak obecnie producenci okularów znaleźli skuteczną na ten problem radę oferując swoim klientom okulary ,, dwa w jednym” – które pełnią zarówno funkcję korekcyjna, jak i ochronna oraz przeciwsłoneczną. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, ponieważ nie trzeba stale nosić ze sobą dwóch par okularów lub męczyć oczu soczewkami po to, aby móc korzystać także z okularów przeciwsłonecznych oraz zachować prawidłowe widzenie.
Modne okulary, które są odpowiednio dobrane do kształtu twarzy, typu urody oraz całej sylwetki potrafią obecnie zdziałać cuda. Dzięki nim nie tylko dodamy naszej postaci charakteru, inteligentnego wyrazu czy wyluzowanego stylu , ale także możemy skorygować pewne dysproporcje twarzy oraz jej elementów. Na przykład można dzięki oprawkom wysmuklić zbyt szeroka twarz oraz wydłużyć tę okrągłą. To jeszcze nie wszystko – dzięki dobrze dobranym oprawom okularowym możliwe jest optyczne skrócenie zbyt długiego nosa oraz wydłużenie bardzo małego – wszystko to jest kwestią doboru odpowiedniego osadzenia opraw na nosie osoby, która będzie je użytkowała.
Jeżeli pracujemy bardzo dużo przed ekranem monitora to warto jest się zorientować czy przysługuje nam całkowity lub chociażby częściowy zwrot wydatków poniesionych na zakup okularów korekcyjnych od naszego pracodawcy. Takie rozwiązania są bardzo często możliwe, a dzięki nim o wiele mniej odczujemy spory wydatek, jakim jest zakup modnych oprawek okularowych. Kupując oprawki warto przy okazji skorzystać z porady oraz nauki zakładania szkieł kontaktowych w salonie optycznym, co może być bardzo przydatne, kiedy chcemy uprawiać sport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here