Bądź modny zimą - najmodniejsze płaszcze zimowe

Każdy z nas chce wyglądać modnie nie tylko wiosną i latem, ale też zimą. Co za tym idzie, kluczowym elementem, na który powinniśmy zwrócić uwagę, kiedy komponujemy naszą modną stylizację na zimę, powinien być płaszcz. Płaszcze bowiem stanowią stały element naszej garderoby, jeśli chodzi o ubiór jesienno – zimowy. Powstaje jednak pytanie, które płaszcze – zarówno męskie jak i damskie, są najmodniejsze? Na jaki fason się zdecydować? I wreszcie najważniejsze pytanie: czy zawsze należy kierować się tylko i wyłącznie tym, co aktualnie jest modne, czy też nasze indywidualne odczucia są tutaj niemniej istotne? Na te i wiele innych pytań związanych z wyborem najmodniejszego płaszcza zimowego, znajdziecie odpowiedź w poniższym artykule.

Przede wszystkim – fason

To, od czego należy zacząć, jeśli chodzi o wybór modnego płaszcza zimowego, to przede wszystkim jego fason. Obecnie, modne płaszcze zimowe to te, które charakteryzują się bardzo klasycznym krojem. Najlepiej, jeśli będą one sięgały do kolan i będą posiadały okazały kołnierz. Dobrze też, żeby taki płaszcz był wyposażony w głębokie kieszenie. Nie bez znaczenia jest też samo wykończenie takiego płaszcza. Zarówno w przypadku płaszczy męskich, jak i damskich, bardzo ważne będą guziki oraz mankiety. Im bardziej będą one fantazyjne, tym lepiej. Wszelkiego rodzaju lamówki, czy wyszywane ornamenty, są obecnie na topie. Oczywiście są one znacznie bardziej zauważalne, jeśli mówimy o modnych, zimowych płaszczach damskich.Nie oznacza to jednak, że w przypadku męskich płaszczów nie mogą one występować.

Po drugie – materiał

Kiedy mamy już wybrany fason płaszcza, pora zastanowić się nad wyborem odpowiedniego materiału, z którego będzie on wykonany.Modne płaszcze zimowe, to przede wszystkim te, które wykonane są z naturalnej wełny. Po pierwsze – są one bardzo ciepłe, a po drugie, uchodzą za jedne z najbardziej eleganckich. Musimy jednak mieć na uwadze także i to, że płaszcze wełniane są niezwykle trudne w czyszczeniu. Takiego płaszcza pod żadnym pozorem nie można prać w pralce. Zaleca się wręcz, żeby płaszcze wełniane – męskie jak i damskie – oddawać do profesjonalnego czyszczenia w pralniach. Wówczas mamy gwarancję, że zostaną one odpowiednio wyprane i materiał nie ulegnie zniszczeniu. Jeśli jednak chcemy kupić modny płaszcz, możemy się też zdecydować na sztuczne materiały. Po pierwsze, takie płaszcze są zdecydowanie tańsze, niż te wykonane z wełny. Po drugie – z reguły można je prać w pralce, oczywiście na odpowiednim programie.

Po trzecie – modne kolory płaszczy zimowych

Nie bez znaczenia, jeśli chodzi o zakup najmodniejszych płaszczy zimowych jest kolor. Cały czas na topie są klasyczne czernie i beże, co nie oznacza, że nie możemy zdecydować się na inny kolor płaszcza. W przypadku płaszczy damskich, warto zwrócić uwagę na czerwień, jak również na fiolety. One są w tym sezonie bardzo modne. Trawiasta zieleń, szczególnie dla osób o jasnej karnacji, może się okazać strzałem w dziesiątkę. Pamiętajmy o tym, że zima, jako pora roku, wcale nie musi być szara i ponura. Nie bójmy się wprowadzić nieco koloru do naszych zimowych stylizacji. Płaszcze bordowe, czerwone czy też zielone, są obecnie bardzo modne. Mylnym jest też pogląd, że tylko klasyczna czerń dobrze wygląda w przypadku zakupu płaszcza wełnianego. Równie dobrze sprawdza się ona w przypadku płaszczy kolorowych.

Zwróć uwagę na markę i producenta

Kiedy zastanawiamy się nad zakupem modnego płaszcza na zimę, nie możemy pominąć w tej kwestii też marki. Prawdą jest bowiem, że płaszcz zimowy, z reguły kupujemy na kilka sezonów. Stąd też, jego jakość wykonania, będzie jednym z najważniejszych elementów, które powinniśmy brać pod uwagę przy zakupie. Kierowanie się w tym przypadku tylko i wyłącznie ceną, nie jest dobrym pomysłem. Nie zawsze to, co jest tanie, może okazać się dobre pod względem jakości. Stąd też, kiedy podejmujemy decyzję o zakupie odpowiedniej jakości płaszcza na zimę, dobrze jest zdecydować się na wybór tych markowych. Z całą pewnością marka czy producent, będą miały znaczenie, jeśli chodzi o jakość wykonania takiego płaszcza. Najmodniejsze płaszcze na zimę to przede wszystkim też i takie, które są ciepłe i solidnie wykonane.

Gdzie kupować modne płaszcze zimowe?

Ostatnią kwestią, którą należy poruszyć, jeśli chodzi o modne płaszcze zimowe, jest kwestia związana z miejscem ich zakupu. Tutaj mamy sporą dowolność. Możemy się bowiem zdecydować na zakup zarówno w sklepie stacjonarnym, jak i sklepie internetowym. W tym drugim przypadku jednak warto jest zwrócić uwagę na rozmiar. Najczęściej sklepy internetowe podają bardzo dokładne wymiary ubrań, a zatem także i płaszczy, które mają w swojej ofercie. W przypadku jednak, kiedy decydujemy się na zakup w sklepie stacjonarnym, warto jest przymierzyć kilka różnych modeli czy fasonów płaszcza. Miejmy na względzie przede wszystkim to, że płaszcz ma nam posłużyć dłużej, aniżeli jeden sezon. Zwróćmy uwagę na podszycie, materiał a także to, czy rzeczywiście dobrze wyglądamy w wybranym przez nas płaszczu.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułBluzy męskie
Następny artykułBluzy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here