Młynek do kawy
fot. Pixabay.com

Młynek do kawy dla jej koneserów to niezbędny element kuchennego wyposażenia. Pozwala przygotować napój, który jest ze świeżo zmielonych ziaren, dlatego też pachnie i smakuje wyśmienicie. Na rynku możemy dziś dostać mnóstwo różnorodnych młynków do kawy. Jak wybrać ten najlepszy? Podpowiadamy w poniższym wpisie!

Przeczytaj też: http://www.droga.com.pl/jak-wybrac-mlynek-do-kawy-przedstawiamy-5-przydatnych-wskazowek/

Młynek do kawy na kuchennym wyposażeniu

Jeśli jesteś prawdziwym miłośnikiem małej czarnej i nie wyobrażasz sobie bez niej swojego poranka, powinieneś zainwestować w dobry młynek do kawy. Takie młynki są niezbędnym wyposażeniem ekspresów do kawy, można je jednak również kupić oddzielnie i z powodzeniem wykorzystywać na przykład do przygotowywania kawy parzonej po turecku. Kawa ze świeżo zmielonych ziaren to smak i aromat, jakiego nie odnajdziemy w tych gotowych, zmielonych już dostępnych na rynku różnego rodzaju kawach. Dlatego też lepiej jest zainwestować w kilogramowy worek kawy ziarnistej, przechowywać ją w lodówce, gdzie nie traci swoich najważniejszych właściwości i mielić w domowym młynku tuż przed zaparzeniem. Gwarantujemy Wam, że sami będziecie zaskoczeni efektem, jaki można w takim procesie przygotowywania kawy uzyskać.

Podpowiadamy, jak wybrać właściwy młynek do kawy

Jest wiele czynników, które warto wziąć pod uwagę, gdy decydujemy się na zakup młynka do kawy. Na pewno należy zastanowić się nad tym, jaki typ kawy będziemy przygotowywać przy jego pomocy oraz jaki mechanizm będzie najbardziej odpowiadał naszym potrzebom. Na rynku dostępne są zarówno młynki ręczne, jak i też mechaniczne. Jak więc wybrać odpowiedni młynek? Oto kilka wskazówek:

  • Zastanów się nad tym, jakie są Twoje preferencje, jeśli chodzi o proces parzenia kawy. Wolisz espresso czy cappuccino? A może kawę parzoną po turecku? Do każdego typu kawy znajdziesz na rynku odpowiedni młynek.
  • Poznaj różnego rodzaju młynki do kawy. Czy wiesz, że producenci oferują dziś bardzo szeroki ich wybór? Znajdziesz tutaj zarówno młynki ceramiczne, stalowe, ostrzowe oraz żarnowe. Młynek stalowy i ceramiczny działają na zasadzie moździerza. Natomiast młynek ostrzowy składa się z ostrzy, które mielą, a właściwie siekają ziarna na drobny proszek. Naturalnej struktury ziaren nie uszkadzają te pierwsze dwa rodzaje. Warto to wziąć pod uwagę, gdyż ma to również wpływ na proces parzenia i smak kawy, jaki w tym procesie uzyskujemy.

Zobacz też: http://www.unumodels.pl/jak-wybrac-odpowiedni-ekspres-do-kawy/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here