Skuteczne sposoby na utrwalenie koloru włosów

Po farbowaniu włosów mamy nadzieję, że nowy kolor będzie nam towarzyszył przez długie miesiące. Nieodpowiednia pielęgnacja i inwazyjna stylizacja pozbawiają farbowane włosy blasku i głębi koloru. Włosy stają się wtedy nie tylko zniszczone, ale również pozbawione efektownej koloryzacji. Aby tego uniknąć warto zastosować sposoby, mogące wpłynąć na utrwalenie koloru włosów po farbowaniu. Jedną z metod jest ich odpowiednia pielęgnacja. Świetnie sprawdzi się tutaj bezbarwna henna Khadi Cassia, która doskonale odżywia włosy, dzięki czemu lepiej trzyma się na nich koloryzacja.

Blaknięcie koloru włosów – powody

Trwałość koloru po farbowaniu jest w dużej mierze kwestią indywidualną, na którą składa się wyjściowa kondycja włosów oraz stopień ich porowatości. Tendencja do blaknięcia farby zależy również od działania czynników zewnętrznych, a więc tego jakim zabiegom stylizacyjnym poddajemy włosy i na jakie warunki je narażamy. Stosowanie niewłaściwych kosmetyków pielęgnacyjnych może przyczynić się do szybkiej utraty koloru. Standardowe produkty nie zadbają o potrzeby naszych włosów tak dobrze, jak zrobią to dedykowane kosmetyki od marki Khadi Cassia.

Jak utrwalić kolor włosów farbowanych?

Wypłukiwaniu koloru z włosów możemy skutecznie przeciwdziałać, nie tylko ograniczając wpływ wymienionych czynników, ale wdrażając odpowiednią pielęgnację farbowanych włosów. Warto tutaj postawić na stosowanie odpowiednich szamponów do włosów farbowanych. Świetnym rozwiązaniem będzie również odżywka, która przyczyni się do odpowiedniej pielęgnacji struktury włosa. Jednym z takich produktów dostępnych na rynku jest bezbarwna henna Khadi Cassia. Składniki kosmetyku oparte są na kompilacji ziół, dzięki czemu jego działanie jest naturalne i małoinwazyjne. Dodatkowo henna nadaje włosom odpowiedniego blasku, a także wzmacnia je i pogrubia.

Podsumowanie

Pielęgnację farbowanych włosów warto uzupełnić domowymi sposobami. Do najpopularniejszych należą płukanki wykonane na bazie naturalnych składników, które bardzo często mamy pod ręką. Rozwiązania tego rodzaju nie są jednak zawsze skuteczne, ponieważ często ich działanie zależne jest określonych produktów spożywczych. Stosując kosmetyki dedykowane od marki Khadi Cassia możemy mieć pewność, że włosy zachowają swój pożądany kolor. Dodatkowo produkt wpłynie na ich skuteczną pielęgnację, zachowując blask i odżywienie. Sprawdź ofertę Khadi Cassia i ciesz się długotrwałą koloryzacją dobrej jakości!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here