O zmianach w jamie brzusznej czy narządach rodnych, pacjenci często dowiadują się przypadkiem, podczas badań kontrolnych czy usg. Czasem zdarza się, że pacjent odczuwa różnego typu dolegliwości, ale są one bagatelizowane. Lekarze alarmują, że wielu problemów zdrowotnych można by uniknąć, poddając się wczesnej diagnostyce.
Jak diagnozować zmiany?
Laparoskopia Katowice to jedna z metod pozwalających na prawidłową diagnostykę różnorodnych zmian, powstałych w obrębie jamy brzusznej. O przeprowadzeniu takiego zabiegu decyduje lekarz, po przeprowadzeniu konsultacji oraz wszelkich badań podstawowych.
Laparoskopia Kraków, mimo że jest o wiele mniej inwazyjna niż zwykła operacja chirurgiczna, jest zabiegiem podwyższonego ryzyka. W związku z tym lekarze decydują się na nią po wykorzystaniu innych dostępnych metod i narzędzi do diagnozy.
Laparoskopia Śląsk – kiedy jest niezbędna?
Laparoskopia Katowice jest niezbędna przede wszystkim, gdy pojawią się już zmiany, guzki czy torbiele. Lekarz na podstawie innych badań nie jest w stanie ocenić, jaki charakter ma dana zmiana i czy przypadkiem nie jest to odmiana choroby nowotworowej.
W związku z tym w takich przypadkach niezbędna jest laparoskopia Kraków, która daje pełny obraz zmian oraz umożliwia pobranie wycinków do badań histopatologicznych.
Laparoskopia Śląsk jest powszechnie stosowania również przy diagnostyce endometriozy u kobiet. Zabieg pozwala ocenić, w jakim stadium jest choroba i które narządy mają nieprawidłowe endometrium.
Na czym polega laparoskopia Katowice?
W celu prawidłowego przeprowadzenia zabiegu konieczne jest wprowadzenie do jamy brzusznej igły odmowej, która wpompowuje do środka dwutlenek węgla. Dzięki temu tworzy się w brzuchu przestrzeń, dzięki której lekarz może obserwować narządy oraz drugie ramie, jakim jest laparoskop.
Laparoskop jest wprowadzany do brzucha poprzez nacięcie jego powłok, najczęściej w okolicach pępka. Następnie lekarz dokonuje oceny poszczególnych narządów, wątroby, przepony, śledziony czy narządów rodnych. Podczas zabiegu można również usunąć małe zmiany lub przeprowadzić biopsję.
Nacięcia do wprowadzenia narzędzi są niewielkie, dzięki czemu szybciej się goją i pacjent może wrócić do zdrowia.