Jaki ubiór na jaką okazje ?

Nie od dzisiaj się mówi, że szata zdobi człowieka. W tym powtarzanym przez lata sloganie, tkwi sporo prawdy. Możemy być inteligentni, mądrzy, mieć dobre serce, ale to są cechy, których nie widać na pierwszy rzut oka. No może jeśli nosimy okulary. Ten rodzaj akcesoriów do dzisiaj przekonuje ludzi o inteligencji. Nosi okulary? Musi być mądry i ułożony. Naprawdę często jeszcze tak jest, choć nie dużo ma to wspólnego z prawdą. W każdym razie od zawsze w kontaktach z ludźmi, liczy się pierwsze wrażenie. Aby było dobre, musimy dobrze wyglądać. Czysta, ubrana stosownie do okazji odzież, może wiele zdziałać. Do tego zadbana fryzura oraz pewny siebie uśmiech daje połowę sukcesu.
Umiejętność ubierania się stosownie przydaje się w szczególności w pracy. A najpierw w jej poszukiwaniach. Idąc na rozmowę kwalifikacyjną w starych jeansach zawsze będziemy gorzej postrzegani niż osoba ubrana w koszulę, chociażby sportową. Niektóre stanowiska wymagające kontaktu z klientem, również wymagają stosownego ubioru. W przypadku kobiet najlepsza jest dobrze skrojona garsonka kontrastująca z jasną bluzką. Kolor biały sprawia, że wyglądamy młodziej, a nasza twarz jest naturalnie rozświetlona. Starając się o tego typu pracę, trzeba zrezygnować z mocnego makijażu. Owszem, warto skorygować drobne niedoskonałości czy podkreślić usta szminką, ale wszystko z umiarem. Stosowne również będą małe kolczyki czy skromna bransoletka. Jeśli chodzi o mężczyzn to ładnie odszyta marynarka i krawat. Ten zestaw zawsze budzi zaufanie. Dzięki temu wyglądamy profesjonalnie. Zarost powinien być ładnie przycięty, a fryzura nienaganna. Takim ubiorem na pewno zrobimy dobre wrażenie starając się o pracę np. w banku.
Są takie zawody, w których nie mamy kontaktu z ludźmi. Może to być biuro lub korporacja, gdzie pracujemy sami przez cały dzień. Nie oznacza to jednak, że mamy wyglądać niedbale. Schludnie i czysto, to najważniejsza zasada idąc do pracy. Wydekoltowane bluzki, krótkie sukienki oraz długie czerwone paznokcie, zostawmy na inne okazje. Te zasady dotyczą głównie pracy przy biurku, niewymagającej od nas pobrudzenia się. Innego rodzaju zawody przeważnie mają ubranie robocze, co zdejmuje z nas obowiązek starannego dobierania odzieży.
Oprócz miejsc, w których pracujemy, na pewno są jeszcze osoby, na których chcemy wywrzeć dobre wrażenie. Należy do nich randka. Tutaj możemy puścić wodze fantazji. Mała, czarna sukienka zawsze będzie na topie. Kierujmy się zasadą: jeśli mało materiału na dole, to zabudowany dekolt i na odwrót. Nie chcemy być wyzywające, chcemy kusić. Do tego stylowa torebka oraz modne botki. Najlepsze na wysokim obcasie, pięknie eksponują nogę. Stajemy się wyższe i smuklejsze. Ubiór na randkę oczywiście musi być dopasowany do miejsca. Inaczej pójdziemy ubrane do eleganckiej restauracji, a inaczej do kina. Jeżeli chodzi o panów, no to musicie być po prostu zadbani. Nic tak nie odstrasza kobiety jak tłuste włosy czy nieogolona twarz. Za to sportowa koszula, czyste buty i delikatny zapach perfum, zawsze zrobią dobre wrażenie.
Najwygodniejszym miejscem jest nasz dom. Tutaj możemy wszystko pod względem ubioru. Najlepszym wyborem będą rzeczy wygodne, miękkie i miłe w dotyku. Dom to nasza oaza, więc czujmy się swobodnie. Możemy tutaj zmyć makijaż, rozpuścić włosy i się zrelaksować. Nikt nas nie widzi i nikt nas nie ocenia, a my możemy wreszcie wcisnąć się w ulubiony dres i pluszowe kapcie. Pamiętajmy jednak, aby oddzielić rzeczy domowe, w których się relaksujemy od tych, w których sprzątamy. To dwie oddzielne grupy. Miejmy również coś pod ręką, jeśli pojawią się niespodziewani goście. Jeansy i czysta bluzka w tym przypadku wystarczą. Po powrocie z pracy koniecznie przebierzmy się, aby nie zniszczyć i nie pobrudzić rzeczy.
Są miejsca, które wyjątkowo wymagają od nas stosownego ubioru. Zaliczamy do nich m.in. kościoły, świątynie oraz miejsca kultu religijnego. Tam obowiązuje nas zakrycie ramion, dekoltu oraz spódnica nie krótsza niż do kolana. Teatr, elegancka restauracja czy filharmonia, to też obszar, na którym nie wystąpimy w jeansach.
Jak widać, nie wszędzie może być wygodnie. Ubiór w tych czasach jest bardzo ważny. Pokazuje nasz profesjonalizm, czasami ma kusić a czasami musi być po prostu stosowny do sytuacji. W doborze garderoby stosujmy minimalizm. Miejmy w szafie zawsze dwie dobre pary jeansów, białe koszule oraz parę marynarek. Dołączając do tego kardigan, modne buty oraz kilka dodatków, stworzymy wiele stylizacji. Warto raz na jakiś czas zrobić przegląd swoich ubrań. Kobiety lubią je chomikować i tym samym zajmować miejsce. A przecież w każdej szafie są rzeczy, których już nigdy nie założymy. Najczęstszy podział to rzeczy uszkodzone, trzymane z sentymentu. Stary, wyciągnięty sweter idealnie tutaj pasuje i na pewno z czymś dobrym się kojarzy. Drugą grupę stanowi odzież, którą na pewno założymy jak schudniemy. Powinnyśmy je oddać potrzebującym lub po prostu wystawić w internecie. Bardzo modne są w tej chwili tzw. mega paki gdzie za większą ilość rzeczy, proponujemy określoną cenę. Taka przestrzeń w szafie i porządek pozwoli nam zaoszczędzić mnóstwo czasu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here