Warsztaty szycia w Akademii Burda część pierwsza

1

Hej Moi Kochani! Nie wiem czy pamiętacie, ale kilka tygodni temu pisałam Wam, że będę miała możliwość spełnić jedno z moich małych marzeń, które pomoże mi spełniać dalsze, a mianowicie nauczyć się szyć. W ubiegłą sobotę skorzystałam z moich pierwszych warsztatów w Akademii Burda (więcej na ten temat możecie przeczytać TUTAJ). Muszę Wam przyznać, że myślałam, iż szycie jest prostsze, ale teraz widzę, że trzeba włożyć w to naprawdę dużo pracy. Dokładniej – samo w sobie szycie nie jest takie trudne, wystarczy tylko trochę wprawy i trochę więcej ćwiczeń :) Dla mnie najgorszą trudnością było coś co z reguły na pierwszy rzut oka wydaje się najprostsze – rysowanie wykroju. Świetnie, że mogę się wszystkiego nauczyć od podstaw, pod okiem osób, które doskonale znają się na tym co robią. Jeżeli również chciałybyście nauczyć się szyć, to uważam iż Akademia Burda jest naprawdę świetnym miejscem, aby postawić pierwsze kroki w tej dziedzinie. Osobiście jestem bardzo zadowolona z warsztatów i mam nadzieję, że w kolejnym poście będę mogła się Wam pochwalić ołówkową spódnicą, którą sama uczyłam. Następne zajęcia już w tą sobotę, szczerze ni mogę się już doczekać!

2

Powyżej zdjęcie z pierwszego etapu prac, a mianowicie narysowanie wykroju i wycięcie go. Kolejne zdjęcie przedstawia następny etap – odrysowanie wykroju na materiale i dokładne wycięcie (niestety to z tą pozornie prostą czynnością miałam najwięcej problemu – być może dlatego iż wycinam lewą ręką a nożyczki są przystosowane dla osób praworęcznych), mój wykrój z materiału nie wyglądał już tak ładnie jak ten papierowy, jednak mam nadzieję, że efekt końcowy będzie „spektakularny” :) Tak jak obiecałam już niedługo przedstawię Wam kolejną relację z moich drugich zajęć.

4

3

Udostępnij ten post

Estera Morawska

Estera Morawska

Nazywam się Estera Morawska i pochodzę z Lublina. Mojego bloga i wszystkie posty, które się na nim znajdują tworzę z pasji. Mam nadzieję, że jest on dla Was ciekawy, ponieważ staram się, aby każdy mógł znaleźć tutaj coś dla siebie. Wierzę, że tak właśnie jest!

19 komentarze

Dodaj swój
 1. Anna 12 marca, 2015 at 09:12 Odpowiedz

  Już nie mogę się doczekać na efekty Twojego szycia. To nie dla mnie, ale fajnie, że Ty robisz to co lubisz i rozwijasz się na tylu płaszczyznach. Bardzo cenię takie osoby jak Ty :)

 2. Ola Lis 12 marca, 2015 at 12:26 Odpowiedz

  Bardzo fajny pomysł na te warsztaty. Sama kiedyś o tym myślałam, jednak niestety nie mam zdolności manualnych więc pozostawiam to innym i czekam na efekty Twojej spódnicy Kochana :)

 3. Alina 12 marca, 2015 at 12:44 Odpowiedz

  Bardzo fajne te warsztaty. Ile trwają i jaki jest ich koszt? Z chęcią bym skorzystała, gdyż moim marzeniem również jest nauczyć się szyć.

  • Estera Morawska
   Estera Morawska 13 marca, 2015 at 07:39 Odpowiedz

   Alinko warsztaty trwają 16 godzin – 4 spotkania po 4 godziny każde. Odbywają się co tydzień. Możesz skorzystać z kilku poziomów. Ja zaczynam oczywiście od podstaw czyli poziomu 0, ale potem można pójść na poziom 1, następnie 2 itd.. Wszystkie trwają tyle samo ;) a koszt takich warsztatów to 640 zł.

 4. Inga 12 marca, 2015 at 13:54 Odpowiedz

  Ale pięknie Ci w takiej fryzurze z koczkiem na czubku! Nie każdemu ona pasuje, ale Tobie jak najbardziej. Mogłabym prosić o jakąś stylizację w takich włoskach? Bardzo mi się podoba :)

 5. Zuza 12 marca, 2015 at 14:15 Odpowiedz

  Piękny kolor materiału wybrałaś ;) Mam nadzieję, że niedługo pokażesz nam efekt oraz przygotujesz stylizacje ze swoją pierwszą uszytą rzeczą :)

Napisz nowy komentarz